3 פלסטינים נהרגו בפעילות צה"ל בג'נין

במהלך פעילות ביטחונית של מעצר מבוקשים, התלקח קרב בין המבוקש לכוחות צה"ל • הכוחות השיבו באש ממנה נהרג המבוקש חמזא אבו אלהיג'א, ומספר פלסטינים נוספים שסייעו לו • שני חיילי הימ"מ נפגעו באופן קל

במהלך פעילות ביטחונית של מעצר מבוקשים בפיקודו של מפקד חטיבת מנשה אלוף-משנה אורן זיני, התלקח קרב בין המבוקש לכוחות צה"ל, הכוחות השיבו באש ממנה נהרג המבוקש חמזא אבו אלהיג'א, ומספר פלסטינים נוספים שהשתתפו בקרב.

בלילה האחרון נכנסו כוחות של צה"ל וימ"מ למחנה הפליטים ג'נין, עפ"י מידע מהשב"כ, במטרה לעצור את אחד המחבלים הבכירים ביהודה ושומרון, חמזא אבו אלהיג'א, צעיר פלסטיני בן 22, בנו של גמאל אבו אלהיג'א מראשי הזרוע הצבאית של החמאס ביהודה ושומרון, שמוחזק בידי ישראל לריצוי מאסר עולם.

במהלך פעילות משותפת של השב"כ, ימ"מ וצה"ל לביצוע המעצר, התבצר המבוקש וניסה להימלט, במהלך בריחתו פתח באש לעבר כוחות צה"ל והימ"מ, שני חיילי הימ"מ נפגעו מהירי. הכוחות השיבו באש והרגו את המבוקש, שני פלסטינים נוספים שהשתתפו בזריקת בקבוקי נפץ לעבר הכוחות נהרגו אף הם.

חמזה היה מעורב בפיגועי ירי ופיגועי מטען נגד כוחות צה"ל וכן היה מעורב בתכנון פיגועים נוספים בהכוונת מפקדת החמאס ברצועה בין היתר תכנון פיגוע ירי לעבר מתיישבים.

מפקד הימ"מ סנ"צ ע' מדווח על הפעולה. צפו

PALESTINIAN-ISRAEL-CONFLICT-WESTBANK

מצבם של שני לוחמי ימ"מ אשר נפצעו מוגדר כקל, והם פונו לקבלת טיפול רפואי. כמו"כ במהלך הקרב ירה המחבל למוות בכלב תקיפה שהוכנס למבנה על ידי כוח הימ"מ.

מאוחר יותר היום הגיע לבקר את הלוחמים שנפגעו מפקד משמר הגבול, ניצב עמוס יעקב, שאמר לפצועים: " הפגנתם אומץ לב, מקצועיות ונחישות יוצאת דופן. בפעילות זו שמצטרפת לרבות אחרות, מנעתם מארגוני טרור להשיג את מבוקשם והוכחתם שידה הארוכה של כוחות הביטחון תשיג אותם. עם ישראל כולו חבים רבות ליחידה וללוחמיה שמסכנים את חייהם מדי יום ".

בעקבות הארוע התפתחו הפרות סדר קשות במחנה הפליטים ג'נין.

PALESTINIAN-ISRAEL-CONFLICT-DEMO
PALESTINIAN-ISRAEL-CONFLICT
PALESTINIAN-ISRAEL-CONFLICT-WEST-BANK

PALESTINIAN-ISRAEL-CONFLICT

שר הביטחון משה יעלון אמר: "פעילות לוחמי ימ"מ, שב"כ וצה"ל, במהלכה פגעו הלילה בחוליית מחבלים במחנה הפליטים ג'נין, היא סיכול חשוב אשר מנע פיגוע טרור שתוכנן, והיה אמור לצאת לפעול נגד מטרות ישראליות, ובכך למעשה הציל חיים. אני משבח את פעילות הכוחות הנחושה והמקצועית בשטח מורכב ללחימה, ומאחל החלמה מהירה לשני פצועי הימ"מ באירוע".

צילום מתוך קסדת אחד הלוחמים בפעולה

המפכ"ל ביקר את פצועי הימ"מ ואמר להם: "אתם צנועים, אבל מדובר ביחידה של גיבורים. פעם בכמה זמן עם ישראל נחשף לפעילות שלכם בתקשורת, אבל אנחנו יודעים מה אתם עושים על בסיס שבועי, לעיתים אף כמה פעמים בשבוע". כך אמר הבוקר מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יוחנן דנינו, שהגיע עם מפקד מג"ב, ניצב עמוס יעקב ומפקד הימ"מ, לבקר את שני לוחמי היחידה שנפצעו בקרב היריות במחנה הפליטים בג'נין, אתמול לפנות בוקר.

"הפעילות האחרונה שלכם היתה גבורה מצילת חיים. עצרתם מחבלים שתכננו להוציא לפועל פיגוע. בשם כל עם ישראל אני מודה לכם, ובשם כל שוטרי משטרת ישראל, וכמפקד שלכם, אני גאה בכם. כולי תקווה שתחזרו כמה שיותר מהר לפעילות מצילה חיים".

image

 צילומים:AFP, דו"צ, משטרת ישראל

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *