ארה"ב מציעה לשחרר את פולארד בתמורה להמשך שחרור המחבלים

לקראת מועד הפעימה הרביעית של שחרור המחבלים במסגרת השיחות בין ישראל לפלשתינים מתעוררות התנגדויות מבית לשחרור • כלי תקשורת: ארצות הברית מציעה לישראל לשחרר את יהונתן פולארד בתמורה לשחרור האסירים • משרד החוץ האמריקני: "ג'ונתן פולארד הורשע בריגול, זהו פשע חמור והוא נידון למאסר עולם, כרגע אין תכניות לשחררו"

כלי תקשורת בישראל דיווחו כי לקראת מועד הפעימה הרביעית והאחרונה לשחרור אסירים פלשתינים במסגרת השיחות בין ישראל לפלשתינים מציעה ארצות הברית לישראל לשחרר את יהונתן פולארד בתמורה לשחרור האסירים. הדוברים הרשמיים בוושינגטון מכחישים את קיומה של הצעה כזו.

בתקופה האחרונה הביעו חברים רבים בקואליציה את מורת רוחם משחרור המחבלים וסגן שר הביטחון דני דנון הודיע כי במידה וראש הממשלה יבצע את השחרור הוא יתפטר מהממשלה.

בשעה זו מקיימת ועדת הפנים של הכנסת דיון בנושא שחרור האסירים הבטחוניים והערכות השב”ס לקראת הפעימה הרביעית.

קרא עוד:

[postim]

ארה"ב מנסה למנוע את פיצוץ השיחות על רקע תאריך היעד לסיום השיחות ההולך ומתקרב, בוושינגטון חוששים מההסלמה שתפרוץ בעקבות כשלון השיחות ולפיכך הם מפעילים את כל מנופי הלחץ על נתניהו כדי שיתגמש בדרישות ההכרה ובשאר סוגיות הסכסוך, גם אבו מאזן לא שבע נחת בביקורו לפני כשבוע בוושינגטון בו הוא שמע כי הבית הלבן נחוש בדעתו כי על הצדדים להגיע להסכם מסגרת שיהווה הבסיס להסכם השלום הסופי.

עפ"י הדיווחים, אחת האפשרויות שעלו בדיונים בארה"ב היא לשחרר את יונתן פולארד בתמורה לכך שישראל תמשיך בפעימה הרביעית של שחרור המחבלים למרות חוסר ההתקדמות בשיחות. יונתן פולארד כלוא בארה"ב כבר 29 שנים בעונש שאינו מידתי על ריגול לטובת מדינה ידידותית, לפני כשבועיים נותח פולארד בבית חולים עקב מצבו הרפואי ההולך ומתדרדר.

דוברת משרד החוץ האמריקני הכחישה את הידיעה ומסרה: "ג'ונתן פולארד הורשע בריגול, זהו פשע חמור והוא נידון למאסר עולם, כרגע אין תכניות לשחררו"

2 תגובות

והרי דברים קל וחומר, יא אמריקאים נבערים: ומה פאלללארד שרק הורשע בריגול במידת מה, ולא פגע פיסית בזבוב, כך, רוצחים אמיתיים, שקיתונות דם על ידיהם המטונפות, על אחת כמה וכמה………………..

שחיתות אמיתית לקשור פוליטיקה של סכסוך ישראלי – פלסטיני עם שחרור פולרד.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *