תיירות ב'איחוד הצלה'

שר התיירות, ח"כ ד"ר עוזי לנדאו, הגיע בסוף השבוע לסיור במטה הראשי של ארגון "איחוד הצלה" בירושלים • השר קיבל תמונת מצב של היערכות הכוחות לסיוע באבטחה הגדולה במירון בל"ג בעומר • שר התיירות: הקמתם מפעל אדיר להצלת חיים

 • שמיים סגורים: שערי דמעות לא ננעלו בליזענסק

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

שר התיירות, ח"כ ד"ר עוזי לנדאו, הגיע בסוף השבוע שעבר לסיור במטה הראשי של ארגון "איחוד הצלה" בירושלים.

בפני שר התיירות, שהתקבל על ידי הנהלת איחוד הצלה, הוצג התפתחות מודל ההצלה המהירה שפועל כיום בכל רחבי הארץ ולאחרונה מועתק למקומות רבים ברחבי העולם, על-פי תוכנית ששווקה בכנס ועד רבני אירופה שנערך השבוע בבודפשט שבהונגריה, על ידי יו"ר איחוד הצלה, זאב קשש. המודל הועתק כבר לפנמה, ברזיל ולאוקראינה. האחרונה כתוצאה מאירועי האנטישמיות האחרונים. כמו כן, קיבל השר תמונת מצב לגבי ההיערכות לסיוע באבטחה הגדולה בהילולה שתתקיים במירון בל"ג בעומר, ופריסת מאות מתנדבי איחוד הצלה במקום שכל שנה מטפלים במאות נפגעים ומעניקים סיוע לעשרות אלפי המבקרים מהארץ ומחו"ל.

שר התיירות קיבל סקירה מראשי הארגון על הפעילות הנרחבת ברחבי הארץ, על אלפי מתנדביו הפרוסים מצפון ועד דרום ומופעלים בשגרה ובחירום באמצעות מוקד החירום הארצי המאויש 24 שעות ביממה, ומעניקים טיפול רפואי ראשוני לכל קריאה, ולכל אדם באשר הוא. לשר לנדאו הוסבר שמתנדבי איחוד הצלה אינם גובים תשלום ומטפלים באזרחים ובתיירים כאחד.

במהלך הביקור הציגו האגפים השונים בארגון איחוד הצלה את פעילותם, ובהם האגף הטכנולוגי שהדגים את פרויקט הדגל שלו – מזוודת חפ"ק מתקדמת ניידת, שפותחה לראשונה באופן בלעדי באיחוד הצלה ונותנת מענה מלא להפעלה מהשטח של מערך הכוחות באירועים המוניים.

שר התיירות, ח"כ עוזי לנדאו ביקש למסור למתנדבי הארגון: "אנשי איחוד הצלה- חיזקו ואימצו על כל המפעל הגדול שאתם מעורבים בו- הצלת חיי אדם. כל המציל נפש אחת בישראל כאילו הציל עולם ומלואו".

בסיום הביקור ביקש יו"ר "איחוד הצלה", זאב קשש, להודות לשר לנדאו על ביקורו ותמיכתו והעניק לו תעודת הוקרה.

יו"ר איחוד הצלה, זאב קשש מסר בסיום הביקור: "איחוד הצלה מעניק טיפול מציל חיים לאזרחי מדינת ישראל ולתיירים הבאים מחוץ לארץ. המודל שבו פועלים מתנדבים בכל עיר ובכל שכונה- ובכך מגיעים באופן מהיר ביותר לפצועים ונפגעים, אם על ידי אופנולנס ואם בדרכים אחרות, מיוצא על ידינו בצורה מוצלחת למקומות רבים בעולם. איחוד הצלה שמח על תמיכתו של שר התיירות בארגון בכלל ובעניין הקמת מערך לרפואת חירום במירון בפרט, בו יעבדו איחוד הצלה בתאום ובשיתוף פעולה עם כל הגורמים".

צילומים: משה אסולין – דוברות 'איחוד הצלה'

עוזי לנדאו ביקור איחוד הצלה (1)

עוזי לנדאו ביקור איחוד הצלה (2)

עוזי לנדאו ביקור איחוד הצלה (3)

עוזי לנדאו ביקור איחוד הצלה (4)

עוזי לנדאו ביקור איחוד הצלה (5)

עוזי לנדאו ביקור איחוד הצלה (6)

עוזי לנדאו ביקור איחוד הצלה (7)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן