בתגובה לפרסומים על שחרור 400 מחבלים בתמורה להארכת השיחות, אומר ראש הממשלה: "לא תהיה עסקה עם הפלסטינים לשחרור מחבלים בלי תמורה ברורה" • ארגון אלמגור הקים מאהל מחאה מול ביתו של ראש הממשלה

ראש הממשלה, בנימין נתניהו הבהיר הבוקר בישיבת שרי הליכוד כי לא תהיה עסקה עם הפלסטינים לשחרור מחבלים בלי תמורה ברורה, ולדבריו אם תהיה עסקה היא תובא לאישור הממשלה.

ראש הממשלה אמר את הדברים בעקבות סערת המערכת הפוליטית שהגיבה בהתנגדות נרחבת לפרסומים לפיהם ישראל הסכימה עקרונית לשחרר כארבע מאות אסירים בטחונים ובהם גם ערביי ישראל בנוסף לשלושים האסירים הפלסטינים האמורים להשתחרר בסוף החודש הנוכחי, וזאת בתמורה להתחייבות יושב ראש הרשות אבו-מאזן להאריך את המשא ומתן עם ישראל בחצי-שנה.

יושב ראש ארגון נפגעי פעולות האיבה, צביקה שחק קרא לממשלת ישראל להפסיק את המחוות החד-צדדיות הכוללות שחרור מחבלים בתמורה לדיונים על שחרור האסירים במקום הסכם שלום ולדבריו שחרורם עד כה נחשב לכישלון של ממשלת ישראל. ארגון אלמגור הקים אוהל מחאה מול בית ראש הממשלה לאות הזדהות עם כאב המשפחות לקראת שחרור המחבלים הצפוי.

קרא עוד:

[postim]

פקחי עיריית ירושלים הוציאו צו פינוי למאהל. גם בפעימה הקודמת הוצא צו פינוי למאהל המחאה, צו שבוטל בסופו של דבר ע"י ראש עיריית ירושלים. נציגי ארגון נפגעי הטרור אלמגור הביעו היום תקווה שראש עיריית ירושלים ניר ברקת ישוב ויתערב לטובתם ויבטל את צו הפינוי למאהל המחאה שהקימו מול בית ראש הממשלה בירושלים במחאה על שחרור המחבלים הצפוי.

יושבת ראש מרצ, ח"כ גלאון קראה לממשלה ולעומד בראשה לקבל החלטות אמיצות גם אם הן קשות, ולדבריה ישראל אינה יכולה להפר באופן חד-צדדי הבטחות שנתנו בחסות ארצות הברית קודם חידוש המשא-ומתן הנוכחי עם הפלסטינים.