ר' אורי לופוליאנסקי: אנחנו מקווים שבעז"ה יתבהר שיד שרה זה סמל של יושר, טוב ועזרה הדדית • מתנדבי עמותת 'יד שרה' קיבלו בריקודים ובחיבוקים את אורי לופוליאנסקי שהורשע בתגמול עבור מתן תרומות לארגון • מתגובת הארגון: ביום הזה משפחת יד שרה זוכרת את מאזן הזכות והאור בחייו של אדם ומנהיג - וגאה בו

עם שובו של מייסד ונשיא יד שרה הרב אורי לופוליאנסקי לבית יד שרה בירושלים, קבלו את פניו באהדה המתנדבים והעובדים והתאספו למפגש חיזוק ועידוד.

"אני חוזר מבית המשפט אל ביתי ומשפחתי, משפחת יד שרה" אמר הרב לופוליאנסקי בהתרגשות. "אני נמצא בהבנה שהקב"ה מכוון את עניינינו והכל לטובה ללא ספק, החושך והערפל היום אינם, הדברים ברורים ואיתן נתמודד".

"אנו נמצאים בערב ראש חודש ניסן – חודש הגאולה, איננו מרגישים ואיננו חושבים שנפל עלינו משהו רע, אלא משהו שיש לנו להתמודד עמו, נצטרך להוכיח קבל עם ועדה שיד שרה נקיה, שהציוד הרפואי שבשימוש חצי מיליון איש נקיים מכל רבב, ואנחנו נמשיך ונעשה".

"יה"ר שנזכה ל"שמחנו כימות עיניתנו" שזה יהיה מנוף לשמחה שלא תיפסק. אנחנו מקווים שבעז"ה יתבהר שיד שרה זה סמל של יושר, טוב ועזרה הדדית, ובעז"ה נזכה לראות בשמחתנו ובצדקתנו וזכאותנו, כי עם ישראל חי" אמר נשיא ומייסד יד שרה בסיום דבריו.

יחד עם כל מכריו שקיבלו את הבשורה הקשה על החלטת השופט להרשיע את ר' אורי בקבלת שוחד על תרומות שהועברו לארגון, גם עובדי ומתנדבי עמותת 'יד שרה' המכירים את ר' אורי ופעלו המבורך למען כל אחד ואחת, נעצבו אל ליבם.

אבל ביום כזה הם הבינו כי תפקידם הוא לומר לו תודה בשם כל המשפחות הנהנות ממפעל החסד הענק שהקים בעשר אצבעותיו. מתנדבי הארגון התכנסו בבניין העמותה, שם קיבלו את ר' אורי בריקודים ובחיבוקים. צפו.

ראש עירית ירושלים לשעבר אורי לופוליאנסקי, התייחס לראשונה להרשעתו ולהשפעתה האפשרית על ארגון החסד שהקים יד שרה, ואמר כי צר לו שמשתמע היום שתרומה הניתנת לגוף כמו יד שרה יכולה להתפרש כמעשה לא ראוי, כשהוא מבהיר שאין רצון או יכולת לבדוק את מניעיו של כל תורם.

יהודה שוורץ, דובר 'יד שרה' למגזר החרדי, מסר את הודעת הארגון:

אורי לופוליאנסקי בנה ארגון חסד ששירת לאורך השנים כל משפחה שניה בישראל ללא הבדל בין אדם לאדם. ביום הזה משפחת יד שרה זוכרת את מאזן הזכות והאור בחייו של אדם ומנהיג – וגאה בו. אורי לופוליאנסקי הוביל וימשיך להוביל אלפי מתנדבים להפיכת יד שרה למוקד של אנושיות חמה ומעודדת לכל משפחה שניה בישראל. מפעל החסד שהקים ימשיך להפוך בכל יום את חזון יד שרה למציאות של עשייה.

נמשיך את העשייה יחד עמו ובהנהגתו ביתר שאת. נמשיך ללכת בדרך של אכפתיות לגורלו של הזולת. מעורבות, הנעה לפעולה והושטת יד למאות אלפי ישראלים בכל שנה.

צילום: מנחם לב-חדשות 24
לופוליאנסקי מתקבל ביד שרה לאחר משפט הולילנד (1)

לופוליאנסקי מתקבל ביד שרה לאחר משפט הולילנד (2)

לופוליאנסקי מתקבל ביד שרה לאחר משפט הולילנד (3)

לופוליאנסקי מתקבל ביד שרה לאחר משפט הולילנד (4)

לופוליאנסקי מתקבל ביד שרה לאחר משפט הולילנד (5)

לופוליאנסקי מתקבל ביד שרה לאחר משפט הולילנד (6)

לופוליאנסקי מתקבל ביד שרה לאחר משפט הולילנד (7)

לופוליאנסקי מתקבל ביד שרה לאחר משפט הולילנד (8)

לופוליאנסקי מתקבל ביד שרה לאחר משפט הולילנד (9)

לופוליאנסקי מתקבל ביד שרה לאחר משפט הולילנד (10)

לופוליאנסקי מתקבל ביד שרה לאחר משפט הולילנד (11)