השרה לבני נפגשת הערב (רביעי) עם סאיב עריקאת בתיווכו של מרטין אינדיק בנסיון להציל את המו"מ הכושל • הפסגה כונסה לאחר ההתבטאויות של וושינגטון על הטלת האחריות לכשלון על שני הצדדים • הפלסטינים טוענים כי הם מעוניינים בהמשך המו"מ, אך הבוקר הם פנו לאו"ם

בשעה זו מתכנסים נציגי שלושת הצדדים לפסגת חירום בענין המו"מ התקוע.

השרה לבני, יחד עם שליחו של רה"מ מולכו ניצבים מהצד הישראלי, ובתיווכו של השליח האמריקאי מרטין אינדיק הם נפגשים עם סאיב עריקאת, הפגישה כונסה בעקבות כעסם של האמריקאים על ההתעקשות וההתבצרות של שני הצדדים בעמדותיהם והיא מהווה נסיון אחרון להציל את המשך השיחות.

מזכיר המדינה האמריקאי ג'ון קרי הצהיר כי "האחריות על כשלון השיחות מונחת על ישראל והפלסטינים במשותף" קרי הוסיף בכעס "עכשיו שישאו בתוצאות מעשיהם". קרי מאוכזב מהמו"מ התקוע למרות מאמציו במסע הדילוגים האינטנסיבי למזרח התיכון.

הפלסטינים מעוניינים בהמשך המו"מ, אך פונים לאו"ם

יושב ראש ועד הפועל של אש"ף יאסר-עבד-רבו הצהיר היום כי הרשות הפלסטינית מעוניינת בהמשך מאמציו של שר החוץ האמריקני ג'ון קרי לתווך בין ישראל לפלסטינים ואינה רוצה בהפסקת המשא-ומתן.

זאת בניגוד להחלטת הרשות לנקוט בצעד חד-צדדי בניגוד להתחייבותה בתחילת סבב המגעים הנוכחי, שבא לידי ביטוי בהעברת בקשות מהרשות לשליח האו"ם למזרח התיכון לקבלתה כחברה בחמישה-עשר מוסדות בינלאומיים של האו"ם.

קרא עוד:

[postim]

שר החוץ הפלסטיני אל-מליכי העביר הבוקר (רביעי) לשליח האו"ם למזרח התיכון את בקשות הרשות להצטרף לחמישה-עשר גופים בינלאומיים של האו"ם כצעד מחאה חד-צדדי על סירוב ישראל לשחרור אסירים פלסטינים.

יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין מתח ביקורת על החלטת הרשות, ובפגישה שקיים היום בכנסת עם ראשי מדינות החברים בארגון ידידי ישראל אמר יושב ראש הכנסת אדלשטיין בין היתר כי החלטתו של יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו-מאזן לחתום על פנייה להצטרפות לארגונים בין-לאומיים, היא הפרה בוטה של התנאים לחידוש המשא ומתן.

גם סגן השר במשרד ראש הממשלה אופיר אקוניס הגיב היום בחריפות לפניית הרשות באופן חד-צדדי למוסדות האו"ם ואמר כי הפלסטינים חשפו את פרצופם האמיתי והוכיחו לטענת סגן השר אקוניס כי הם
סרבני שלום סדרתיים שהדבר האחרון המעניין אותם הוא תהליך מדיני להסדר, והם מעוניינים רק בריקודים ברחובות עם רוצחים מתועבים, כדבריו.

הליגה הערבית הודיעה על כינוס חירום מיוחד בשבוע הבא לדיון בהתפתחויות האחרונות במשא ומתן בין ישראל לפלסטינים.
בכינוס של הליגה הערבית בשבוע שעבר בו נכח גם יושב ראש הרשות אבו-מאזן הובהר שהליגה מתנגדת נחרצות להכרה בישראל כמדינה יהודית.