שר החוץ האמריקני קיים שיחות טלפוניות עם מנהיגי הצדדים • הבית הלבן: למרות חלוקי הדעות בין ישראל לפלסטינים הצדדים ממשיכים במשא ומתן הנוכחי והם מעוניינים להגיע להסדר עתידי ולא בהכרזה על כישלון השיחות

שר החוץ האמריקני ג'ון קרי קיים ביממה האחרונה שיחות טלפוניות עם ראש הממשלה נתניהו ועם יושב ראש הרשות אבו-מאזן בניסיון נוסף להציל את המשא ומתן הנוכחי בין ישראל לפלסטינים.

ישראל הודיעה אמש באופן רשמי כי לא תשחרר אסירים פלסטינים במסגרת הפעימה הרביעית בשל פניתה החד-צדדית של הרשות למוסדות האו"ם.

הרשות הפלסטינית הודיעה כי תסכים להארכת השיחות רק בתמורה להיענות ישראל לדרישותיה הכוללות הכרה רשמית של ראש הממשלה נתניהו במדינה פלסטינית בגבולות שישים ושבע שבירתה מזרח ירושלים ודרישות נוספות ובהן שחרור אסירים פלסטינים כולל מרואן ברוגותי, הקפאת הבניה בהתנחלויות, והסרת המצור המוטל לטענת הרשות על עזה.

מחלקת המדינה האמריקנית הודיעה כי למרות חלוקי הדעות בין ישראל לפלסטינים הצדדים ממשיכים במשא ומתן הנוכחי ולידיעת הממשל האמריקני גם מעוניינים להגיע להסדר עתידי ולא בהכרזה על כישלון השיחות.
מנגד, העיתון האמריקני וושינגטון פוסט פרסם הערכה לפיה שר החוץ קרי יאלץ בקרוב להכריז על כישלון המתווה שהציב לשלום במזרח התיכון.