ביקורת בצה"ל על ניקוב צמיגי רכבו של מח"ט שומרון ביצהר

חפיפה חיה • מח"ט שומרון אל"מ יואב ירום סייר ביצהר עם מי שיכנס לתפקידו בעוד מספר חודשים, בסיום הפגישה גילו כי צמיגי הג'יפ נוקבו • תושבי היישוב מתנערים מהמעשה, אך מבינים את מבצעיו

בפעם השנייה בתוך שלושה חודשים. פעילי תג מחיר מיצהר ניקבו הבוקר את צמיגי הג'יפ של מח"ט שומרון אל"מ יואב ירום בעת שביקר ביישוב.

אל"מ ירום הגיע לסיור ביישוב יחד עם מחליפו המיועד אל"מ שי קלפר, הם נפגשו עם חלק מהנהגת היישוב וכשיצאו מהפגישה נדהמו לגלות כי שוב נוקבו צמיגי הג'יפ. ככל הנראה פעולת הנקם נעשתה בעקבות הרס מבנים בלתי חוקיים ביצהר בשבוע שעבר.

בצה"ל רואים בחומרה את ניקוב הצמיגים ברכבו של מח"ט שומרון בעת ביקורו הבוקר בישוב יצהר, בפעם השניה בשנה זו, ובהודעת דובר צה"ל הובהר כי מעשה ההשחתה מוגדר חציית קו-אדום.

שר הבטחון יעלון התייחס לאירוע ואמר כי "האירוע בו הושחת הבוקר רכבו של מפקד חטיבת השומרון אלוף משנה יואב ירום ביצהר, הוא חמור מאד ומחייב טיפול חסר פשרות באחראים לו, כמו גם כלפי אלו שהשליכו בימים האחרונים אבנים על כוח מג"ב ופגעו ברכבו של קצין צה"ל אחר", לדבריו "מדובר בטרור לכל דבר, ועלינו לעקור מהשורש תופעות שכאלו ולהילחם בהן מלחמת חורמה"

יעלון הכריז "לא נאפשר לקבוצה קיצונית שולית ואלימה להרים יד על שלטון החוק ולשבש את חיינו ולאיים על מפקדי וחיילי צה"ל ומג"ב. נפעל נגד הקבוצה הזו בכל האמצעים שהחוק מתיר לנו כדי להושיב את חבריה מאחורי סורג ובריח", אמר.

המועצה האזורית שומרון פרסמה הודעה בה הודגש כי הרוב המוחלט של תושבי יצהר מתנגדים למעשים חמורים כאלו, והובעה תקווה כי הצבא ימצא את האחראים לכך.

כמו בפעם הקודמת, גם היום נגשו תושבי המקום לסייע לקצינים בהחלפת הצמיגים.

תושבי יצהר פרסמו גם הם הודעה בה הביעו את התנגדותם העקרונית למעשי השחתה נגד גורמי צבא, אך ציינו כי מול גלגליו חסרי האוויר של המח"ט עומד בית חרוב והרוס ולפיכך הם קוראים למערכת הביטחון לעשות את הנדרש ממנה להנמכת הלהבות, לשון הודעת תושבי יצהר.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן