ביקורת על עיריית ירושלים בשל פינוי בית כנסת בלתי חוקי

בית כנסת שהוקם בשטח פרטי בנווה יעקב, פונה • ח"כ גפני: כל מי שתמך בניר ברקת נושא באחריות ישירה לפגיעה במקומות תפילה • מנכ"ל עיריית י-ם: עשינו כל מאמץ למנוע פינוי ביהכנ"ס בנווה-יעקב

עירית ירושלים פינתה הבוקר את בית הכנסת היכל ניסים שהוצב באופן בלתי חוקי בשכונת נווה יעקב בבירה.

חבר הכנסת משה גפני מיהדות התורה האשים את עירית ירושלים באפלייה לרעה הבאה של מוסדות ומבנים חרדים המפונים לטענתו הרבה יותר מאשר מבנים בלתי חוקים של הציבור הכללי בירושלים.
כל מי שתמך בניר ברקת נושא באחריות ישירה לפגיעה במקומות תפילה ומוסדות חינוך חרדיים, דברי חבר הכנסת גפני.

יושב ראש ש"ס אריה דרעי טען כי ניסה לגבש הסדר בין המתפללים לעירייה כדי למנוע את פינוי בית הכנסת אך המתפללים סרבו לקבל כל הסדר שהוצע.

קרא עוד:

[postim]

הראשל"צ הגר"י יוסף שליט"א ביקש מנציג ש"ס בעירייה לפעול למניעת הריסת בית הכנסת. במכתבו כתב הרב "איסור חמור הוא זה לפנות ולהחריב בית מקדש מעט זה, ומוטלת חובה קדושה לעשות הכל על מנת לקיים מקום זה"

מנכ"ל עירית ירושלים, אמנון מרחב אמר היום בטקס חנוכת לשכתו של סגן ראש העיר ירושלים ישראל קלרמן בו נכחו גם חברי הכנסת של יהדות התורה כי נעשה כל מאמץ למנוע את פינוי מבנה בית הכנסת שהוגדר כלא חוקי בשכונת נווה יעקב בבירה, אך המהלך בוצע בסופו של דבר לאחר שהמתפללים סירבו לכל הצעת גישור של העיריה.

מנכ"ל עירית ירושלים הוסיף שתושבי גבעת המבתר בבירה ראו בעבר איך ניתן להגיע לפתרונות בהדברות ולהקצות שטח חלופי בלי להרוס בתי כנסת בירושלים.

תמונת אילוסטרציה

2 תגובות

להרב גפני המכובד, די להתקפות ולהשמצות, אני מאמין שאם היו מוותרים מעט על האגו ופונים להרב חיים אפשטיין סגן רה"ע היו יכולים למצוא פתרונות כפי שמצאו בגבעת המבתר, אבל כנראה שכדאי להם להרוס בתי כנסת בישראל ובלבד שיהיה להם עוד איזה שורה למלא בעיתון של מחר. לזאת יקרא חרפה.

לרב גפני זה פשוט מצחיק מה שאתה תוקף כי מי שדחף את ההרס והיה אחראי לזה זה הנציג הבכיר של דגל התורה בעירייה ואף הצהיר ע"ז בכלי התקשורת שהוא תומך בזה אז לפני שאתה תוקף תברר קצת יותר

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן