ח"כ הרב אשר: "יש להשקיע במבני בתי הדין הרבניים"

לדבריו, "יש להשוות את רמת המבנים של בתי הדין הרבניים לאלו של בתי המשפט" • ח"כ אשר פנה לאלעזר שטרן "לא רק הדיינים צריכים להיות מסבירי פנים, אלא גם מקום משכנם של בתי הדין"

ועדת הכספים של הכנסת בראשותו של חבר הכנסת ניסן סלומיאנסקי דנה אתמול בנושא בתי הדין הרבניים.

קרא עוד:

[postim]

במהלך הדיון קבל חבר הכנסת הרב יעקב אשר על האפליה של מוסדות השיפוט הרבניים לעומת בתי המשפט, אשר תיאר את המצב הקיים בו בתי הדין הרבניים משוכנים במבנים אותם עוזבים בתי המשפט במעברם למבנים חדשים ויפים.

ח"כ אשר ייחס לכך את תדמיתם הנחותה של בתי הדין הרבניים ואמר כי המדינה תורמת לכך שבעיותיהם הקשות של האנשים שבאים לדיון בבית הדין, גדלות שבעתיים עקב התחושה הלא נוחה הנגרמת מהמבנים המיושנים והבעייתיים.

עוד הוסיף כי הוא מצפה מחבר הכנסת אלעזר שטרן וחבריו, שדאגתם נתונה בכל העת לכך שיהיו דיינים חייכניים ומסבירי פנים, שלא יצטרפו לאלו המשחירים את דמותם של בתי הדין, אלא יפעילו את השפעתם כדי שגם שהמבנים בהם שוכנים בתי הדין הרבניים יהיו יפים ונוחים כמו בית המשפט העליון.

ח"כ יעקב אשר דרש כי לא יסתפקו בהקצאת מבנה קיים אלא שישתפו את הנהלת בתי הדין בתכנון בניית בתי הדין, מכיון והצרכים המיוחדים של בתי הדין צריכים לבוא לידי ביטוי בבניין, הדרישות חייבות לבוא מהשטח, על אדריכלים ומתכנני המבנים לקבל את חוות דעתם של האנשים הפועלים בבתי הדין בכל השנה המכירים ויודעים את צרכיו של ציבור המתדיינים הבתי הדין.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *