במכתב גלוי וחריף קורא פייגלין להפגין מול מאפייה שלעובדיה נקטעו האצבעות • פייגלין מודה כי הקולר תלוי בצווארו של משרד התמ"ת אך זה לא מפריע לו לזרוק את האשמה על החרדים בהכללה: "לרבנים החרדים לא אכפת במיוחד מן המצב הזה"

ח"כ משה פייגלין העלה לרשת לפני זמן קצר פוסט מזעזע לדבריו במצות עבודת היד של החרדים יש דם.

קרא עוד:

[postim]

פעם האשימו את היהודים שהם מערבים דם נערים נוצרים במצות. עלילת הדם הזו הביאה לכמה וכמה פוגרומים והלכה אימים על קהילות יהודיות בליל הסדר.

תאמינו או לא, אבל מסתבר שבימינו יש להאשמה הזו איזה בסיס. אמנם לא מדובר בדמם של נוצרים אלא בדם נערים יהודים, אבל מה זה משנה, ישנן מאפיות שמטילות דרך קבע מומים בנערי ישראל הבאים לעבוד אצלן ולהרויח כמה אגורות בערב החג.

אחד הנערים הללו היה מ.ל., שכשהיה בן 16 התקבל לעבודה במאפיית………. מ.ל. ביצע את תפקידו לפי הוראות הממונים עליו, וניקה את אחת המכונות בעודה פועלת. ידו נלכדה בתוך המכונה ונמחצה.

התמונה המצורפת היא של ידו לאחר אין ספור ניתוחים. קשה להאמין, אבל מ.ל. התעקש להתגייס עם היד הזו ושירת שירות קרבי (!) בגדוד הנח"ל החרדי. מאז מתקשר אלי מ.ל. כמעט מדי שנה ומבשר לי "זה שוב קרה!". כן חברים – לפחות על ארבעה מקרים נוספים באותו מקום יודע מ.ל. לספר.

אין טעם שתחפשו את המאפיה הזו, כי בכל שנה היא קמה, באותו מקום, תחת שם אחר. היום קוראים לה מאפיית…  – בשנה הבאה יתנוסס שם כבר שלט עם שם חדש. מדובר כמובן באותם בעלים, אותו מקום, אותן מכונות משחית ומן הסתם גם אותה השגחת כשרות. זה עסק גדול מאוד, ועונתי מאוד. אז למה להשקיע באמצעי בטיחות?

וכך, בכל שנה הופכות כמה ידיים חרדיות צעירות לעיסות מעוררות פלצות. הנה התמונה – הזדעזעתם? טוב מאוד! שתפו וזעזעו כמה שיותר.

כי כבר יותר משנה שאני מתכתב עם השר בנט במשרד התעשיה בניסיון לשים לפרשה הזו סוף. המכתב האחרון שקיבלתי היה ציני במיוחד. הם נתנו למאפיה 21 יום כדי לטפל בעניין – כלומר יש להם זמן להמשיך ולערבב דם במצות עד אחרי פסח ואז הם חייבים לסגור… בשנה הבאה היא תיפתח שוב, ותגבה את לטרת האצבעות העונתית.

לא נראה שלרבנים החרדים אכפת במיוחד מן המצב הזה. אין לי ספק שלמאפייה הזו יש כשרות מהודרת. הציבור החרדי שנפגע מהעניין הזה יודע להתארגן ולהפגין נגד כל העולם, רק לא נגד הפגע הרע שבא מקרבו ומטיל מומים בבניו.

נקניק 'דבר אחר' בלחמניה בליל הסדר כשר הרבה יותר מאשר המצות של המאפייה המתועבת הזו. צעירים חרדים! לכו להפגין מול המאפייה הזו, חסמו את מבואותיה, אמרו די לשפך הדם. ע"כ דברי המכתב הכואב.

אין ספק כי זהו מצב שחייב להיפסק, ומי שאמון על אכיפת הבטיחות במקומות העבודה הוא משרד התמ"ת, מכאן ועד לגלגול האחריות לגוף נותן הכשרות (" אין לי ספק שלמאפייה הזו יש כשרות מהודרת"… כן, מצות מכונה…), הדבר גובל בעלילת דם חמורה, ובהכללה פושעת של ציבור שלם.

פייגלין אופה מצות