הלחימה בסוריה נמשכת • צה"ל מקיים תרגיל חטיבתי ברמת הגולן

שר הבטחון יעלון: "אלו מתארים שצריך להיערך אליהם, שמא תהיה הסלמה באחת מהגזרות" • בהקשר ללחימה בסוריה אמר יעלון "קשה לי לראות את סיום המלחמה הזאת בטווח הנראה לעין"

שר הבטחון, משה יעלון הגיע לביקור יחד עם הרמטכ"ל ואלוף הפיקוד לתרגיל חטיבתי של חטיבת גולני, שמתאמנת מאז תחילת השבוע במתארים גדולים ברמת הגולן.

שר הבטחון אמר "אלו מתארים שצריך להיערך אליהם, שמא תהיה הסלמה באחת מהגזרות. טוב שמתאמנים. פגשתי את המפקדים, הם בהחלט מפגינים ביטחון עצמי, מקצועיות, יכולת גבוהה וגם כושר גופני בשביל המרחקים שהם הלכו בימים האחרונים, זה בהחלט מבחינתי משביע רצון"

קרא עוד:

[postim]

יעלון התייחס לשאלות כתבים על המצב הקשה בסוריה בה נמשכת מלחמת האזרחים כבר יותר משלוש שנים.

שר הבטחון נשאל על הכרעה בקרבות הפנימיים בסוריה, והשיב "איני יודע לנבא מתי היא תסתיים. ראיתי איזושהי תחזית שהם מדווחים עליה שבעוד שנה זה יסתיים. קשה לי לראות את זה, משום שזה מרחץ דמים שאחריתו מי ישורנה. המשטר אינו מסוגל להביס את כוחות האופוזיציה, כוחות האופוזיציה אינם מסוגלים להביס את המשטר. לעיתים למשטר יש הישגים, לעיתי לכוחות האופוזיציה יש הישגים. לאחרונה כוחות האופוזיציה ברמת הגולן כבשו את המעוז האחרון של צבא סוריה באזור תל פודני, שהתנהלה לגביו לחימה בחודשים האחרונים".

"אנחנו רואים פה באמת אירוע שמלחמת אזרחים נמשכת, 150,000 הרוגים. מי יודע כמה פליטים, יש המעריכים כשמונה מיליון פליטים, אירוע גם הומניטרי קשה. ולכן קשה לי לראות את סיום המלחמה הזאת בטווח הנראה לעין".

בנוגע לנושא הנשק הכימי, סירב שר הבטחון להתייחס לשאלות שהופנו כלפיו. יום לפני כן אמר יעלון כי תהליך פירוק הנשק הכימי בסוריה הואץ ויותר מ-60% מהנשק כבר פורק. בתוך כך, גורם בטחוני אישר כי בתקופה האחרונה נעשה שימוש בנשק כימי בסוריה, לדברי הגורם, אין מדובר בגז סארין, אלא בנשק מנטרל שלא גרם להרג.

שר הביטחון יעלון בתרגיל גולני. צילום אריאל חרמוני משהבט (1)

שר הביטחון יעלון בתרגיל גולני. צילום אריאל חרמוני משהבט (2)

שר הביטחון יעלון בתרגיל גולני. צילום אריאל חרמוני משהבט (3)

שר הביטחון יעלון בתרגיל גולני. צילום אריאל חרמוני משהבט (4)

שר הביטחון יעלון בתרגיל גולני. צילום אריאל חרמוני משהבט (5)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן