מדובר במאות מיליוני ש"ח • עוד הוחלט, כי ישראל תפסיק מיידית את הפיתוח של שדות הגז ברצועת עזה • גורם בכיר בישראל אומר כי ההחלטה להטלת סנקציות כלכליות על הפלשתינים, היא בשל פנייתם לאו"ם. גורם אחר אמר כי העונש שהוטל ע"י ראש הממשלה מעוררת תמיהה.

מאחר ולמרות הנסיון אמריקני להצלת המו”מ, אין פריצת דרך או הסכם, החליטה ישראל להחריף בנקיטת הצעדים נגד הרשות הפלשתינית, וזאת בעקבות פנייתם לאו"ם; הממשלה לא תעביר את כספי המסים לרשות הפלשתינית. כך הודיעו הערב (ה') מספר גורמים רשמיים בשראל. מדובר במאות מיליוני שקלים שהמדינה גובה עבור הפלשתינים.

קרא עוד:

[postim]

אותם גורמים אומרים כי ההחלטה להטיל סנקציות כלכליות על הפלסטינים נבעה בעקבות פנייתם של הפלסטינים לאו"ם.

גורם ישראלי אחר אמר כי החובות של הפלסטינים לישראל יקוזזו מכספי המסים שישראל גובה עבור הפלסטינים. כמו כן ישראל תפסיק את פיתוח שדות הגז באזור רצועת עזה.

גורם מדיני ישראלי מתח ביקורת על הסנקציות ואמר בראיון ל'ידיעות אחרונות' כי "ראש הממשלה לא מצליח להתאפק והוא חש צורך תמידי להעניש את הפלסטינים. בעת הזו ראוי היה להמשיך הלאה ולהתקדם במשא ומתן ולא להיתקע על נושא הפנייה לאו"ם".

התקשורת הערבית דיווחה מוקדם יותר כי הישראלים והפלשתינים הגיעו להסכם שלפיו יאריכו את שיחות המשא-ומתן מעבר למועד שנקבע ל-30 באפריל. לפי הדיווח, ישראל הסכימה לשחרר מספר לא ברור של אסירים פלסטינים ולהקפיא את הבנייה ביהודה ושומרון. בתמורה הפלשתינים החליטו להקפיא את התוכניות להצטרף ל-15 הגופים של האו"ם. ארצות-הברית, על-פי הדיווח, התחייבה לשחרר את מרגל הישראלי יונתן פולארד.

בארצות הברית הכחישו את הדיווחים. "הדיווחים על עסקה אינם מדויקים", מסרו דוברות מחלקת המדינה. לדבריה, הפערים צומצמו, אך כל ספקולציה על הסכם מוקדמת. הצוות האמריקני בראשות מרטין אינדיק ממשיך לפעול עם הצדדים לצמצום הפערים.

עוד מסרו כי השליח אינדיק מתכוון לחזור לוושינגטון לקראת חג הפסח ולאחריו לחזור לישראל להמשך המשא-ומתן.