בעקבות הדיווחים כי הממשלה קרובה לחתימת הסכם עם הפלשתינים, הודיע נפתלי בנט כי "הבית היהודי תפרוש מהממשלה אשר משחררת רוצחים בעלי אזרחות ישראלית" • על בנט מצטרף סגן שר החוץ זאב אלקין: "חתימה על העסקה בתנאים הנוכחיים עלולה להביא לזעזוע פוליטי ולדרדר את מדינת ישראל לבחירות חדשות".

יושב ראש הבית היהודי, נפתלי בנט הציב הערב (ה') אולטימטום בפני ראש הממשלה נתניהו, וכתב בהודעה שפרסם כי "אם תבוא בפני הממשלה הצעה לשחרור רוצחים ישראליים, הבית היהודי תתנגד להצעה. אם ההצעה תעבור – הבית היהודי תפרוש מהממשלה אשר משחררת רוצחים בעלי אזרחות ישראלית".

דברים אלו באם לאור הדיווחים לפיהם ישראל והפלשתינים קרובים לעיסקה הכוללת שחרור מחבלים והקפאת בניה ביהודה ושומרון בתמורה להפסקת הצעדים החד-צדדים מצד הרשות ושחרורו של המרגל יהונתן פולארד מהכלא האמריקני.

לדברי בנט מדובר במעשה סחיטה וכניעה לטרור, כשכאמור, הוא מצהיר כי אם אכן יאושר הסכם הכולל שחרור מחבלים ובכללם ערבים ישראלים, שהבית היהודי תתנגד לו, תפרוש המפלגה מהממשלה.

קרא עוד:

[postim]

בנט כתב עוד כי ״ישראל עומדת בימים האחרונים בפני מצב חדש, עם פנייתם של הפלסטינים לאו"ם. העסקה המתגבשת, באם תכלול בתוכה שחרור רוצחים בעלי אזרחות ישראלית, היא פגיעה בריבונות הישראלית, ולא רק זאת – אלא שהיא נעשית כאשר הפלסטינים לא משכו את בקשות הצטרפותם הבינלאומיות".

"בערב זה של חג הפסח, חשוב לזכור כי יצאנו מעבדות לחרות כדי שנוכל לנהל בישראל מערכת חוק ומשפט, אשר תגן על אזרחי ישראל – ולא מערכת אשר נסחטת על-ידי חבורת טרוריסטים ומשחררת את אזרחיה הרוצחים. זהו מעשה סחיטה וכניעה לטרור שלא נוכל להשלים עימו, זהו סף המינימום של הכבוד הלאומי ולא נוכל להשלים עם רמיסתו". כתב בנט.

בנט הוסיף בסוף הודעתו כי הוא מקווה שאחינו יהונתן פולארד ישוחרר מהכלא במהרה, ולא בעסקאות שאינן מוסריות כמו זו שמוצגת כעת.

התנגדות גם מתוך הליכוד

אל בנט הצטרף גם סגן שר החוץ זאב אלקין שהזהיר הערב כי חתימה על העסקה עם הפלשתינים בתנאיה הנוכחים עלולה להוביל לזעזוע במערכת הפוליטית ולבחירות חדשות.

"אסור שניתן את הלחי השנייה כשיורקים לנו בפרצוף. בדרך הזו של כניעה לתוקפנות הפלשתינית תמיד רק הבאנו על עצמנו אסונות. חתימה על העסקה בתנאים הנוכחיים עלולה להביא לזעזוע פוליטי ולדרדר את מדינת ישראל לבחירות חדשות", אמר סגן שר החוץ.

צילומים: AFP