בצה“ל הוחלט להציב במבנה ישיבת יצהר פלוגת לוחמי משמר הגבול, מתוך צורך ביטחוני בקיום נוכחות שוטפת במקום • הצבא טוען כי המבנה נתפס בשל שיקולים מבצעיים, ביישוב טוענים כי מדובר בנקמה שפלה

נוכח אירועי האלימות כלפי כוחות הביטחון שאירעו בימים האחרונים, על מנת לתת מענה לצרכי הביטחון, הוחלט בצה"ל למקם פלוגת לוחמי משמר הגבול ביצהר באופן מיידי מתוך צורך ביטחוני בקיום נוכחות שוטפת במקום.

לשם כך הוחלט לאייש את מבנה ישיבת יצהר בפלוגת לוחמי משמר הגבול. מבנה הישיבה נבחר עקב שיקולים מבצעיים ובשל היותו בסיס קדמי להוצאת פעולות אלימות כנגד כפרי הסביבה הפלסטינים וכוחות הביטחון.

אלוף פיקוד המרכז ניצן אלון "צו תפיסה" לישיבת עוד יוסף חי ביישוב, כוחות צבא פינו הלילה את מבנה הישיבה ומיקמו בו פלוגת לוחמי מג"ב. הלימודים במקום יופסקו עד הודעה חדשה.

צה"ל ומערכת הביטחון הודיעו כי הם רואים בחומרה את מעשי האלימות האחרונים והפגיעה בחוק ובסדר ויפעלו בכל האמצעים על מנת לשים קץ לאלימות זו.

קרא עוד:

[postim]

יישוב יצהר שבשומרון מגיבים בזעם להחלטת אלוף הפיקוד המרכז ניצן אלון להוציא "צו תפיסה" לישיבת "עוד יוסף חי" ביישוב ולמקם בתוך מבנה הישיבה פלוגת לוחמי מג"ב.

דובר היישוב עזרי טובי, אומר "מעשה היסטרי והיסטורי מעין זה הינו תקדימי מסוגו מאז קום המדינה". הדובר תהה האם גם מסגד היה זוכה ליחס כזה?

מישיבת "עוד יוסף חי" נמסר בתגובה כי זו הפעם הראשונה שמדינת ישראל סוגרת בית מדרש בגלל התורה שלומדים בו, הפיכת בית מדרש למוצב צבאי מהווה חילול מקום קדוש. בישיבה מבטיחים כי למרות ההתנכלויות הם ימשיכו להגביר את קול התורה"

האלמנה מזועזעת

הלל ליברמן הי''ד.jpg2"דווקא בערב הפסח, שבו צריך להוציא אל הפועל את כל הדברים הטובים והיקרים לנו, הגיעו לכזה שפל המדרגה", זועקת הגב' ליברמן, אלמנתו של הרב הלל הי"ד, על השתלטות הצבא על ישיבת עוד יוסף חי

הגב' ליברמן, אלמנתו של הרב הלל ליברמן הי"ד, תלמיד ישיבת עוד יוסף חי שבית המדרש של הישיבה קרוי על שמו, מזועזעת מההשתלטות המבישה של הצבא על הישיבה.

"רק לפני מספר חודשים הוכנס לישיבה ספר תורה של המשפחה, לזכר הרב הלל הי"ד ואביו הרב זבולון זצ"ל. תלמידי הישיבה מצטיינים בחסידות ובטוב לב – וכל כך כואב לראות את התנהלות השלטון כלפי יצהר וכלפי הישיבה".
האלמנה מספרת כי מאז ומעולם רדפו השלטונות את תלמידי הישיבה, ונזכרת כיצד לפני שנים הלך בעלה הרב הלל הי"ד לקבר יוסף כדי לערוך שם בדיקת חמץ בערב פסח, ומצא את עצמו בחקירה משטרתית.

"חוסר הרגישות של השלטונות זועק לשמים. דווקא בערב הפסח, שבו צריך להוציא אל הפועל את כל הדברים הטובים והיקרים לנו, הגיעו לכזה שפל המדרגה".

כיבוש הישיבה

מבנה הישיבה

מפת צו כיבוש הישיבה

צו תפיסה ישיבה

שוטרי מגב בזמן השתלטות על הישיבה

צילום: ישיבת 'עוד יוסף חי'