לאחר 6 שנים של סאגה משפטית וצבאית מתמשכת אישר היום שר הבטחון את אכלוסו של הבית החום (כינוי משהב"ט)/ בית השלום (כינוי התומכים)/ בית המריבה (כינוי המתנגדים) • האכלוס הותר למספר מצומצם של משפחות הרוכשים

שר הבטחון, משה יעלון אישר היום כניסת מספר מצומצם של משפחות לבית בחברון.

שר הבטחון אישר את אכלוס 'הבית החום' ע"י הרוכשים לאחר שבית המשפט והמנהל האזרחי אישרו ואיששו את חוקיות עסקת הרכש.

בעקבות האישור של יעלון שוחח מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, עם אלוף פיקוד המרכז ואישר כניסה של מספר מצומצם של משפחות לבית.

בית השלום כפי שהוא מכונה ע"י הבעלים ותומכיהם, שוכן בדרך המחברת בין קרית ארבע למערת המכפלה ושכונת אברהם אבינו ביישוב היהודי בחברון, לבניין ארבע קומות ושטחו כ-3,500 מ"ר.

לפני שבע שנים נכנסו המתנחלים לבניין לאחר שרכשו אותו – לטענתם – כדת וכדין, מיד עם הכנסם החלו מהומות והפגנות נגד הנוכחות היהודית בלב השטח המוסלמי וכעבור כשנה ומחצה פונו הדיירים בכוח על ידי משטרת ישראל שאטמה את הכניסה לבית.

מאז ועד היום, בסחבת ארוכה שנדמה היה כי לא יהיה לה סוף, התגלגלו הדיונים בבית המשפט אודות הבעלות החוקית של הבית. לפני כחודש דחה בית המשפט העליון את הערעור שהגישו פלסטינים על רכישת בית סמוך למערת המכפלה בחברון המכונה בית השלום, וקבע כי הבית בבעלות יהודית לאחר שנקנה כחוק.

עם זאת, חזרת הדיירים היהודים לבית השלום בחברון הותנתה באישור שר הביטחון, אישור שהתקבל עתה.

קרא עוד:

[postim]

שלמה לוינגר , מתושבי בית השלום שגורש בפינוי בדצמבר 2008, והיום ישוב אליו, מסר לסוכנות תצפית: "לפני 7 שנים נכנסו לבית השלום שנקנה בכסף מלא, כשנתיים מאוחר יותר גורשנו בגלל החלטה פוליטית ורשעה של שר הביטחון ברק, כיום, חמש שנים אחרי הגירוש, אנו שוב סוגרים מעגל בערב פסח כמו ליל הסדר המפורסם בו החלה גאולת חברון לפני 46 שנה, ובעזרת ה' פותחים פתח להמשך גאולת העיר חברון".

מועצת יש"ע הגיבה בשמחה לבשורה ומסרה כי היא מברכת את ניצחון האמת והצדק ואת תושבי חברון יחד עם כל עם ישראל, "ביום חשוב זה שבו מאכלסים עוד בית בעיר היהודית חברון. הימים הקשים ועינוי הדין שנעשה לבעלי הבית ולהתיישבות, באו על קיצם, ואנו תקווה שמקרים דומים יטופלו בצורה מקצועית יותר ומהירה יותר. החירות של חג הפסח מביאה איתה גם חירות להתיישב בכל מקום בארץ ישראל ובוודאי שבחברון עיר האבות. אנו קוראים לכל עם ישראל לבוא ולהתחבר לחברון בחג הפסח כמו גם לכל יהודה ושומרון".

צילום: משה בטוביה ואורי ארנון-סוכנות תצפית