ארצות-הברית: תהליך פירוק הרשות הפלסטינית יוביל להשלכות חמורות

דוברת מחלקת המדינה האמריקנית, ג'ן סאקי: "ארה"ב השקיעה מיליוני דולרים במאמץ הזה, ויהיו לזה השלכות קשות על היחסים שלנו, כולל על הסיוע" • דיווחים ברש"פ על שיחות איחוד עם חמאס. רה"מ בתגובה: שיחליטו - הם רוצים פירוק או רוצים איחוד?!
 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • "אדם אציל נפש" התגובות על פטירתו של פרוש

  תוכן מקודם

 • "כלפי חוץ הכל היה רגיל" נערה מ'סמינר בית יעקב'

  תוכן מקודם

דוברת מחלקת המדינה האמריקנית, ג'ן סאקי אמרה אמש, כי "נעשו מאמצים עצומים לבנות מוסדות עבור הרשות, על ידי הפלסטינים עצמם ועל ידי הקהילה הבינלאומית, וזה לא אינטרס של הציבור הפלסטיני שכל זה ילך לאיבוד"

התגובה החריגה מוושינגטון הגיעה לאחר שהנשיא הפלסטיני, אבו מאזן הודיע בתחילת השבוע כי אם ייכשלו השיחות, הוא יורה על ביטול הרש"פ והשבת השטחים לאחריות ישראלית.

להערכת פרשנים פוליטיים מהלך חד צדדי כזה עשוי לחשוף את הישובים היהודים ביהודה ושומרון לתביעות בינלאומיות מחמירות ובנוסף, להעצים את הסכסוך הפנים פלשתיני ולהביא לעליה מחודשת בכוחם של חמאס וארגוני הטרור הפועלים ברצועת עזה בשל התנגדותם האלימה לישראל.

הדוברת, סאקי אמרה כי גם בפן הכלכלי יהיו לכך השלכות "ארה"ב השקיעה מיליוני דולרים במאמץ הזה, ויהיו לזה השלכות קשות על היחסים שלנו, כולל על הסיוע"

קרא עוד:

[postim]

המערכת הפוליטית בישראל חלוקה לקצוותיה בהתייחסות לאיום הפלסטיני. יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט אמר: “אם הוא רוצה ללכת, אנחנו לא נעצור בעדו”.

“אבו מאזן מעודד טרור נגד ישראל כראש הרשות הפלשתינית, ואז מאיים שיתפטר מתפקידו” אמר בנט, “על זה נאמר, ‘עם איומים כאלה מי צריך איחולים’, עם ישראל לא מנהלים משא ומתן תחת לחץ ואקדח צמוד לרקה”.

לעומתו, יו"ר מרצ, ח"כ גלאון הגיבה להודעה בהיסטריה קלה: "אם יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, יממש את איומו ו"יניח את המפתחות", האוכלוסייה האזרחית בשטחים תשוב פעם נוספת לשליטתה של ישראל".

איחוד או פירוק?!

בתוך כך, סוכנות הידיעות "מען" מדווחת כי משלחת של בכירים ברש"פ יצאה לרצועת עזה לדיונים עם בכירי חמאס על איחוד מתוכנן, החמאס אישר את הדברים ואף הודיע כי ישחרר כעשרה אסירים בטחוניים כמחווה לאבו מאזן.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו הגיב: "הרשות הפלסטינית שאתמול דיברה על פירוק, מדברת היום על איחוד עם חמאס. אז שיחליטו – הם רוצים פירוק או רוצים איחוד?! תמה ראש הממשלה. "כשהם ירצו בשלום – שיודיעו לנו".

כתבות קשורות

אַהֲרֹן כַּהֲנָא קַדִּישָׁא • הילולת הרה"ק מהר"א מבעזלא זיע"א
אתרא קדישא מירון: שבת התאחדות לקהל חסידי אשלג
יִזְכּוֹר אַהֲבָתָם • הילולת כ"ק האדמו"ר מסאדיגורה זצ"ל
וְרוּחַ נָכוֹן חַדֵּשׁ בְּקִרְבִּי: מרן הגר"ד לנדו הגיע לקעמפ של הישיבה ושורר ניגוני רגש • צפו
מעמד כבוד התורה בישיבה קטנה ברסלב בית שמש בראשות הגרי"מ שכטר
הנשיא וראש הממשלה פתחו את מבצע החיסון השלישי; בנט המציא מצווה
התרסקות המטוס והתאונה המפחידה • עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע
משרד ההגנה הבריטי: ספינה בבעלות ישראלית הותקפה מול עומאן
מסמך אמריקני שדלף: "וריאנט דלתא מדבק כמו אבעבועות רוח"
מחדל הקורונה: עלייה משמעותית נוספת במספר החולים במצב קשה
העורבים ניקרו את האוח הצעיר; כך הוא הוחזר לחיק הטבע • צפו
לִבָּאִי בְּאוֹרַיְתָא • סיום מסכת פסחים בחצר הקודש סקאליע

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן