פתח וחמאס הודיעו אמש רשמית על הקמת ממשלה פלסטינית מאוחדת, בחצי השנה הקרובה יתקיימו בחירות לנשיאות ולמועצה הלאומית • ראש הממשלה, בנימין נתניהו: "אבו מאזן בחר בחמאס ולא בשלום. מי שבוחר בחמאס לא רוצה שלום" • היום תתקיים ישיבת קבינט שתדון בעניין הפסקת המו"מ • יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט: "הרשות הפלסטינית הפכה לגוף הטרור הגדול בעולם, עשרים דקות מתל אביב"

פתח וחמאס יצאו אתמול בשעות הערב בהודעה רשמית על הקמת ממשלה פלסטינית מאוחדת לשתי התנועות בתוך חמישה שבועות, בה יהיו נציגים מכל קבוצות הג'יהאד הפלסטיניות.

בראשות הממשלה הזמנית יעמוד יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו-מאזן או בכיר חמאס בשטחי הרשות נאסר א-שאער.

גורמים המקורבים למשא ומתן בין פתח לחמאס טענו כי בכוונת אבו-מאזן לפרסם צו בו יקבע מועד בחצי השנה הקרובה לבחירות לנשיאות, למועצה הלאומית ולמועצה המחוקקת הפלסטינית.

ברחובות עזה יצאו המונים לחגוג את חתימת ההסכם בין חמאס לפתח, אם כי נסיון העבר מלמד שאחרי טקסי החתימות הססגוניים מתקשים הצדדים ליישם בפועל את הפיוס ביניהם.

PALESTINIAN-PEACE-ISRAEL-US-HAMAS-GAZA

קרא עוד:

[postim]

ראש הממשלה, בנימין נתניהו האשים אמש את יושב ראש הרשות אבו-מאזן בהצבת תנאים שישראל אינה יכולה לעמוד בהם ואמר כי "אבו מאזן צריך לבחור בין שלום עם ישראל לבין הסכם עם חמאס, ארגון טרור רצחני הקורא להשמדת מדינת ישראל ומוגדר הן בארה"ב והן באיחוד האירופי כארגון טרור" נתניהו מסיק: "אבו מאזן בחר בחמאס ולא בשלום. מי שבוחר בחמאס לא רוצה שלום".

לשכת ראש הממשלה הודיעה אתמול בערב כי בעקבות חתימת ההסכם עם חמאס, בוטלה פגישת המו"מ שנועדה לאמש. הממונה הישראלית על המשא ומתן, השרה הגב' לבני אמרה כי הסכם הפיוס שחתם אבו מאזן עם חמאס הוא צעד רע, שלא רק שגרם לביטול הפגישה, אלא מטיל צל כבד על האפשרות להתקדם.

לבני מסכימה עם עמדת הממשלה ומסבירה כי מחובתינו, גם כשאנחנו רוצים בשלום, לא להפסיק להסתכל על המציאות באופן מפוקח: חמאס משלבת אידיאולוגיה דתית איסלאמית קיצונית יחד עם טרור ולא מכירה בזכותינו להתקיים. יש לעמוד על הדרישה הבינלאומית המבוססת על שלושת תנאי הקוורטט: הכרה בישראל, הפסקת האלימות והכרה בהסכמים שנחתמו בין ישראל לפלסטינים.

יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט אמר כי חתימת הסכם המיזוג של הפתח, הג'יהאד האיסלאמי והחמאס – מכניסה את המזרח התיכון לעידן מדיני חדש. הרשות הפלסטינית הפכה לגוף הטרור הגדול בעולם, עשרים דקות מתל אביב. שלושת ארגוני טרור אלו רצחו למעלה מ-1000 ישראלים ברחובות תל-אביב, ירושלים וחיפה מאז שנת 2000. לדבריו, השיחות מסתיימות ברגע שהרש"פ הצטרפה לחמאס "כמו שהאמריקאים לא מדברים עם החמאס, הגיהאד האיסלאמי ואל קעידה, גם ישראל צריכה להיות ברורה: עם רוצחים לא מדברים".

כינוס הקבינט

הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנס היום (ה') כדי לדון בהשלכות שנגרמו בעקבות הסכם הפיוס בין פתח לחמאס.

ראש הממשלה נתניהו שוחח בטלפון עם מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי בעניין ההסכם עליו חתמה הרש"פ "אנחנו רואים בצעד הזה חזרה על הדפוס המוכר של הפלסטינים: בכל פעם שמגיעים לשלב ההחלטות הם מתחמקים", אמר נתניהו לקרי. נתניהו חזר על טענתו גם בפני שר החוץ האוסטרי, סבסטיאן קורץ, עמו נפגש.