הקבינט המדיני בטחוני התכנס היום לישיבה מיוחדת במשך כשש שעות כדי להחליט על התגובה הישראלית להסכם הפיוס • חברי הקבינט החליטו על השעיית המשא ומתן בין נציגי ישראל והפלסטינים והטלת סנקציות כלכליות שונות על הרשות

הקבינט המדיני בטחוני התכנס היום לישיבה מיוחדת שנמשכה כשש שעות כדי להחליט על התגובה הישראלית להסכם הפיוס בין פתח לחמאס שנחתם אתמול.

חברי הקבינט החליטו על שורת צעדים נגד הרשות הפלסטינית בעקבות חבירתה לחמאס ובראשם השעיית המשא ומתן בין נציגי ישראל והפלסטינים והטלת סנקציות כלכליות שונות על הרשות בשל מהלכיה החד-צדדים שלטענת ישראל הכשילו את המשא ומתן הנוכחי בשל הצבת תנאים שלא ניתן לעמוד בהם.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר לאחר ישיבת הקבינט כי הברית בין אבו מאזן לחמאס נחתמה בזמן שישראל עושה מאמצים לקדם את המשא ומתן עם הפלסטינים, והיא המשך ישיר לסרבנות הפלסטינית לקידום המשא ומתן.

במקום לבחור בשלום אבו-מאזן כרת ברית עם ארגון טרור רצחני שקורא להשמדת ישראל, מי שבוחר בטרור של חמאס לא רוצה שלום, דברי ראש הממשלה נתניהו.

קרא עוד:

[postim]

השר אורי אריאל אמר לאחר פרסום החלטת הקבינט: ״מדובר בהחלטה נכונה ובריאה ששומרת על האינטרסים של המדינה. הרשות הפלסטינית בחרה בטרור על פני השלום ואני מחזק את ראש הממשלה וחברי הקבינט על ההחלטה הנוכחית״

השר גלעד ארדן התייחס לטענות השמאל על נחיצות המשך השיחות ואמר כי כחבר קבינט הוא נחשף לאיומים ולמאמצים הבלתי פוסקים של תנועת החמאס לפגוע בחיילים שלנו ובאזרחים שלנו. “כעת, אחרי שאבו מאזן חשף כי הוא ״עראפאת בלי מדים״, ראוי לחדד את המסר שוב: לא נסכים לשום מחיר עבור שיחות סרק עם אבו מאזן. אלה לא שיחות שלום. זהו ניסיון סחיטה.”