הדי המהומות בהר הבית לא שככו וקבוצת מפגינים דרשה מיו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן להעביר מתפקידו את השר לבטחון פנים אהרונוביץ' שהורה לכוחות הבטחון להימנע מכניסה למסגד אל אקצא בזמן המהומות

מספר פעילי ימין קיימו ביום שישי, משמרת מחאה מול ביתו של שר החוץ ויו"ר תנועת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, בקריאה לפטר את השר לביטחון פנים יצחק אהרנוביץ.

המשמרת נערכה בעקבות גל האירועים האלימים בהר הבית שהגיעו לשיאם בעליית ילדים חרדים להר שהותקפו על ידי המון פורע מבלי שמשטרת ירושלים מבצעת מעצרים. פעילי הימין קראו לשר החוץ להעביר מתפקידו את השר לביטחון פנים ואף נופפו בשלטים המציעים לשר לערוך חילופי משרות בישראל ביתנו:"יצחק אהרנוביץ לחקלאות ויאיר שמיר לבטחון הפנים"

קרא עוד:

[postim]

עו"ד ברוך בן יוסף שנכח במשמרת אמר שחייבים להפסיק את ההתנהלות הפחדנית של משטרת ישראל לדבריו:"כאשר אני בקשתי לעמוד עם דגל סמוך להר הבית נעצרתי על ידי המשטרה אולם כאשר בהר הבית עצמו , מניפים דגלי חמאס, והערבים עושים שם כבשלהם המשטרה מגלה אוזלת יד".

פעיל הימין נעם פדרמן אמר כי:" אין ספק שהמשטרה איבדה את השליטה בהר הבית. היינו מצפים שהשר ליברמן, שהתהדר כי אצלו מילה זו מילה ואם אין נאמנות אין אזרחות, יתחיל לקיים הבטחות בחירות, ויפגין מנהיגות בהר הבית ולא בתקשורת: השר אהרנוביץ הוכיח כי הוא לא מצליח להוביל את המשטרה לשלוט בהר הבית ובנסיבות אלה אי אפשר להשאיר אותו בתפקידו"

ליברמן לא יצא אל המפגינים אולם רעייתו דאגה שיוציאו לפעילים כוסות מים קרים.

מפגינים מול בית אביגדור ליברמן

ג'יפ משטרה בכניסה לביתו של אביגדור ליברמן