בפתח ישיבת הממשלה אמר נתניהו הבוקר כי ישראל מקווה שאבו מאזן יסתלק מהברית שכרת עם חמאס וישוב לנתיב השלום האמיתי • השרה הממונה על המשא ומתן, הגב' לבני הביעה התנגדות לניסוח תגובת ישראל לנאום אבו-מאזן לפיה יו"ר הרשות עשה וידוא הריגה לתהליך השלום

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר בפתח ישיבת הממשלה "אנחנו מציינים הערב את פתיחת יום הזיכרון לשואה ולגבורה. מדינת ישראל מתייחדת עם זיכרונם של שישה מיליון קורבנות השואה. ההבדל המרכזי בין חוסר הישע של היהודים בזמן השואה למצבם של היהודים היום הוא בכך שהיום יש לנו מדינה ריבונית חזקה, עם צבא חזק שיכול להגן עלינו ומגן עלינו נגד מבקשי נפשנו.

בראש רשימת מבקשי נפשנו נמצאת איראן, שמצהירה על כוונתה להשמידנו. בנוסף לניסיונה להתחמש בנשק גרעיני, איראן מחמשת, מממנת ומאמנת את החמאס וארגוני הטרור האחרים שנמצאים על גבולותינו. החמאס מכחיש את השואה תוך כדי ניסיונות לייצר שואה נוספת על ידי השמדת מדינת ישראל. עם אותו חמאס בחר אבו מאזן לכרות ברית בשבוע שעבר. במקום להצהיר הצהרות שמיועדות להפיס את דעת הקהל הבינלאומית, אבו מאזן צריך לבחור בין הברית עם החמאס, ארגון טרור שקורא להשמדת ישראל ומכחיש את השואה, לבין שלום אמת עם ישראל. אנחנו מקווים שהוא יסתלק מהברית הזו ויחזור לנתיב השלום האמיתי".

קרא עוד:

[postim]

השרה הממונה על המשא ומתן עם הפלסטינים ציפי לבני הביעה התנגדות לניסוח תגובתה הרשמית של ממשלת ישראל לנאום אבו-מאזן אתמול לפיה יושב ראש הרשות עשה וידוא הריגה לתהליך השלום, ואמרה כי היא אינה מתכוונת להשתתף בתהליך הקבורה של אינטרס ישראלי ובמקום להכריז על מותו של התהליך יש לדאוג לחיי אזרחי ישראל, כדבריה.

עם זאת, השרה לבני הצהירה בישיבת הממשלה שלא תנהל כל משא ומתן ישיר או עקיף עם חמאס כשהיא מגדירה את המצב הנוכחי בשיחות עם הפלסטינים מצב המתנה כיוון שלדבריה ממשלת האחדות הפלסטינית טרם הוקמה וישראל תצטרך לקבל החלטות בהתאם להתפתחויות בצד השני.

יום השואה

הממשלה צפויה לאשר היום את הצעת שר האוצר ושר הרווחה לתוכנית לאומית לסיוע לניצולי השואה. בנוסף, יציג השר לאזרחים ותיקים את המיזם למיצוי הזכויות של ניצולי השואה. בהקשר זה של ליום השואה שיצויין הערב אמר ראה"מ כי "מוטלת עלינו חובה מוסרית לדאוג לכך שניצולי השואה בינינו יחיו את שארית חייהם בכבוד ובברכה. מוטלת עלינו אחריות לאומית עליונה למנוע שואה נוספת, נעשה את שני הדברים".