לאחר שהאקר סעודי פרץ למספר אתרים בישראל וחשף פרטי כרטיסי אשראי, החליט ישראלי עלום שם לתקוף בחזרה • כל הפרטים מאחורי המסך האפל

חשיפת פרטי האשראי של אזרחים ישראלים על ידי פצחן (האקר) סעודי הובילה למלחמת סייבר בין האקרים ישראלים לסעודים: האקר ישראלי הצליח אמש (ד') לפרוץ לאתר השירות המטאורולוגי הסעודי ולהשביתו, תוך שהוא משאיר הודעה מתגרה ליריבו הסעודי.

מלחמת הסייבר נפתחה לפני שבועות אחדים במטרה לפגוע בכמה שיותר אתרי אינטרנט ישראליים, בתקווה לשבש את מהלך החיים התקין ולזרוע חששות בקרב האזרחים על יכולת נבחריו להגן באופן כללי, וכדי להטיל דופי בהכרזתו של נתניהו כי ישראל היא המעצמה הגדולה בעולם בתחום הסייבר.

עוד באתר:

[postim]

בכירים במערכת הביטחון מגדירים את התופעה כ'מלחמת העתיד'. מלחמת הסייבר הנוכחית החלה בעקבות פעולותיו של ההאקר הסעודי 'עומאר חביב'. כזכור, עומאר הכניס מאות אלפי ישראלים לפאניקה לאחר שחשף, לדבריו, מאות אלפי פרטי כרטיסי אשראי ישראלים.

בסופו של דבר התברר כי מדובר בעשרות אלפי כרטיסים בלבד, וחברות האשראי טיפלו במשבר באופן מיידי. 'מעשה גבורה' זה, זיכה אותו בתמיכתם הגורפת של ארגוני הטרור, שקראו לכלל ההאקרים הפלסטינים לתקוף את ישראל במלחמת הסייבר.

בימים האחרונים הפיל ההאקר הסעודי אתרים רבים, ביניהם האתרים של הבורסה, אל-על, בית חולים אסותא, אתר החדשות של עיתון הארץ ועוד. אלא שבישראל היה מי שלקח את העניין באופן אישי, ואחרי פריצה לאתר השירות המטאורולוגי הסעודי, הוא השאיר הודעה מתגרה: "מה יש לך לומר עכשיו מיסטר אקס" (כינויו של האקר ברשת).

נדמה כי המלחמה רק בפתחה, ואתרים רבים נוספים עשויים לעלות לכותרות בעקבות המלחמה הזאת, העקובה ממספרים ותוכנות זדוניות.