ח"כ מוזס: הציבור שאני מייצג מרגיש בגלות בין יהודים

בפאנל בנושא השפעות השואה על בני הדור השני, אמר ח"כ מנחם אליעזר מוזס: הציבור שלי מרגיש גלות בישראל בין היהודים, שלא כמו בארצות הברית • "סבך של ביורוקרטיה ותבחינים מעכבים את הניצולים מליהנות מתכנית הסיוע הלאומית

ח"כ מנחם אליעזר מוזס התראיין לרגל יום השואה לערוץ הכנסת, וקבל על הזנחת ניצולי השואה.

"אבי אמר לי: לקח אחד למדתי בשואה, צריך לעזור לזולת! אילו היו היהודים שבאותו הדור עוזרים זה לזה השואה לא היתה מתרחשת" סיפר ח"כ מוזס, והסיק לקחים עכשוויים "צריך לעזור לנזקקים ברמה לאומית, לא רק ברמת הפרט וארגוני הסיוע".

ח"כ מוזס הגיב על הפרסומים לפיהם שליש מניצולי השואה נמצאים מתחת לקו העוני והם בשיקול תמידי האם לוותר על תרופות או על אוכל, ואמר כי "זה מצב חמור ביותר, על המדינה לסייע בכל הדרכים לניצולי השואה לחיות בכבוד" לדבריו, למרות תכנית הסיוע הלאומית שאושרה בישיבת הממשלה, סבך של ביורוקרטיה ותבחינים מעכבים את הניצולים מליהנות מהסיוע לו הם זקוקים.

קרא עוד:

[postim]

בתגובה לשאלת המראיינת, האם מדינת ישראל שקמה אחר השואה היא 'ראשית צמיחת גאולתנו', הגיב מוזס בפליאה: "ראשית צמיחת גאולתנו?! יש כל מיני גלויות יש גלות בין גויים ויכול להיות מצב של גלות בין יהודים"

"תראו את היהודים שגרים בארה"ב, בניו יורק או במונסי האם הם חיים בגלות? ששת מליוני היהודים שחיים בחו"ל, הם בגלות?! הם נהנים מתנאים שווים לאוכלוסיה הכללית במדינתם, לדוג' ברוקלנד שבניו יורק תומכים בכל תלמידי הכוללים והישיבות"

בהמשך הראיון אמר ח"כ מוזס כי "יש אנטישמיות בארץ נגד חרדים, ה'עיתון לאנשים חשוכים' מפרסם קריקטורות נגד חרדים בסגנון של ה'דר שטירמר', והמדינה שותקת. נוכח רשימת החוקים שעברה בשנה האחרונה נגד הציבור החרדי- הציבור שאני מייצג מרגיש כאן בגלות בין יהודים"

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *