ניתוח פוליטי • פואד בן אליעזר יעבור השתלת כליה

מועמדה של מפלגת העבודה לנשיאות, ח"כ פואד בן־אליעזר יעבור בתקופה הקרובה ניתוח להשתלת כליה • פואד: "הייתי במצבים יותר גרועים, ויצאתי מכך" • נכון לעכשיו, שישה מתמודדים על נשיאות המדינה

ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר אישר את הפרסומים לפיהם יעבור השתלת כליה, אך הבהיר כי אין דחיפות בקיום הניתוח.

לדבריו, הוא מרגיש חזק ובריא, ורצונו לעבור את הניתוח כדי לשפר את איכות חייו.

כיום עובר בן אליעזר דיאליזה על בסיס דו יומי, בשבועות הקרובים יעבור ניתוח להשתלת כליה, והוא מצפה להתאושש תוך מספר שבועות. עפ"י הודאתו, התורם הוא אחד מבניו.

קרא עוד:

[postim]

פואד אמר כי הניתוח לא ימנע ממנו את התמודדותו על תפקיד הנשיא וכי הוא בטוח ביכולתו לחזור לשגרה במהירות "הייתי במצבים יותר גרועים, ויצאתי מכך" אמר.

כזכור, לפני כשלוש שנים חלה ואושפז בביה"ח אסף הרופא במשך 40 יום, במהלכם אף היה בתרדמת כמעט שבוע.

בראיון שהעניק לאחר החלמתו תיאר פואד את רגעי האימה "כל הגוף התחיל לרעוד, ולא הבנתי מה קרה, כולי רעדה. ועם שחר, אורי פינה אותי לבית החולים… כל הזמן רעידות, ואיכשהו נרדמתי. ופתאום אני איננו, זהו… פתאום נעלמתי לעצמי… ומאז התחיל המרוץ שלי נגד הזמן".

"ארבעים יום של טראומה אחת מתמשכת, ואני אומר: אלוקים, מה אתה רוצה ממני? תרפה ממני. ואתה לא רואה לזה סוף… אני זוכר רק צרחות, צרחות, ואני זוכר את הדאייה באוויר, באוויר, באוויר… זה היה רגע שבעצם הבנתי שאני כבר אי שם, בחלל. אנשים צחקו עלי כשאמרתי: "אני הייתי בעולם ההוא". זו לא בדיחה, אני הייתי בעולם ההוא. זה נשמע קצת מוזר, הזוי".

כשהרופאים אמרו נואש, וביקשו שהמשפחה תבוא להיפרד, הגיע הרב יאשיהו פינטו אל בית החולים ובמשך לילה שלם התפלל ובכה ליד מיטתו,למחרת התעורר פואד לחיים. במסיבת הודיה וסיום כתיבת אותיות בספר תורה שנכתב לזכותו עם הרב פינטו וחברי כנסת, הוא אמר: "אני אעשה כל מה שרק אוכל עד כלות נשמתי, כדי להצדיק את החזרת נשמתי חזרה אל מקומה. לא קל לי, שאין לי הגדרה אחרת בעברית, מאשר לומר החזירו אותי מן המוות אל החיים".

המירוץ לנשיאות

ההתמודדות לנשיאות גורפת כותרות כאשר עד היום, לבד מבן אליעזר, הודיעו על מועמדותם לנשיאות ח"כ ראובן ריבלין, חכל"ש הגב' איציק ששימשה כמ"מ של קצב, השופטת בדימוס הגב' דורנר, הפרופ' דן שכטמן שלעת עתה לא נראה כי ישיג את 10 החתימות הדרושות להתמודדותו, והשר לשעבר מאיר שטרית.

יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, יודיע בשבועות הקרובים על מועד הבחירות לנשיאות, ההערכה היא כי הבחירות יתקיימו באמצע חודש יוני.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו