ציון הלא תשאלי • קברו של החייל ציון טייב נמצא ריק

משפחתו של חייל צה"ל ציון טייב מנהריה, גילתה כי הקבר המוצהר של בנם- ריק! • המשפחה מנהלת מזה שנים מאבק לפתיחת הקבר ע"מ להוכיח את זהותו של הנטמן • לאחר שסורבה בבג"ץ, ביצעה את הפתיחה באופן עצמאי ונדהמה מהגילוי המפתיע

משפחתו של חייל צה"ל ציון טייב מנהריה -שהוכרז כחלל במלחמת יום הכיפורים- פתחה את קברו לעיני המצלמות וגילתה לתדהמתה כי אין בקבר שרידים של גופה כלשהי.

בשנים האחרונות ניהלה המשפחה מאבק בבג"ץ שיורה לצבא על פתיחת הקבר והשוואת בדיקות דנ"א שיוכיחו כי הגופה שייכת לציון ז"ל.

לטענת המשפחה חשדותיהם התעוררו מיד לאחר המלחמה כאשר עם פרוץ הקרבות הוכרז ציון כנעדר, לאחר מספר ימים הודיע קצין צה"ל למשפחה כי בנם נפל בשבי, אך לאחר שהוחזרו השבויים וציון לא נמצא ביניהם חזרו בהם הרשויות הצבאיות והודיעו כי גופתו נמצאה בקבר אחים שהתגלה עקב הפשרת השלגים.

קרא עוד:

[postim]

הפרוטוקולים של דיוני הצבא בעניין לא תאמו את גרסת דובר צה"ל או את גרסת המפקדים, בארבעים השנים שחלפו לא סיפק הצבא ראיות כלשהן על זיהויו של החלל. בני המשפחה חזרו לתחקר את העדים שהוצגו ע"י הצבא כביכול והם חזו בנפילתו של ציון, למרבה הפלא חזרו בהם העדים וטענו כי הדברים הושמו בפיהם.

בעבר דחה הבג"ץ את בקשתה של המשפחה לפתוח את הקבר וקיבל את עמדת המדינה בקבעו כי מדובר בזיהוי ודאי ואין מקום לפתיחת הקבר.

כאמור, בסוף השבוע נגשו בני המשפחה לקבר בחלקה הצבאית בהר הרצל, ביד רועדת הסירו את הדגלון שהונח לקראת יום הזיכרון, ובליווי מספר עובדים חפרו את הקבר עד לעומק 1.8 מטר, פתולוג שהתלווה עמם ובדק את האדמה שהוצאה מן הקבר אישר את חששם הגדול, אין גופה בקבר!

כעת דורשת המשפחה להקים ועדת בדיקה שתתן תשובות אמיתיות על גורל בנם.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן