ישראל חושפת: הפלסטינים רימו את קרי

היועץ לביטחון לאומי, יוסי כהן, שלח לכל שגרירויות ישראל בעולם מסמך המגלה כי הפלסטינים תכננו לפוצץ את המו"מ כמה שבועות לפני תום המועד • עיתון 'הארץ' שהניח ידיו על 65 עמודי המסמך הפלסטיני, מדווח, כי הצעדים שנקטה הרש"פ מתוארים אחת לאחת במסמך האסטרטגי

היועץ לביטחון לאומי, יוסי כהן, חשף במכתב שנשלח לשגרירי ישראל בכל רחבי העולם כי ממסמך פלסטיני רשמי עולה שהפלסטינים תכננו לסכל את תהליך השלום הרבה לפני קריסתו.

היועץ לביטחון הלאומי, צירף למכתבו, מיום 22 באפריל, מסמך שהגיש צוות המשא ומתן של הרשות הפלסטינית בראשות סאיב עריקאת, לנשיא הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, ובו הם מציעים לו אסטרטגיה דיפלומטית לשבועות האחרונים של המשא ומתן, ומפרטים את האפשרויות להכשלת השיחות.

קרא עוד:

[postim]

עיתון 'הארץ' שהשיג את 65 עמודי המסמך דיווח, כי שלא במפתיע, כוללת הצעת האסטרטגיה את הצעדים שנעשו ע"י הרשות הפלסטינית כדוגמת ההצטרפות לאמנות בינלאומיות, סירוב להאריך את השיחות מעבר ל-29 באפריל, קידום הפיוס עם חמאס, ודרישת שחרורם של מחבלי הפעימה הרביעית מבתי הכלא בישראל, ללא התחייבות להמשך המו"מ, כך על פי 'הארץ'.

כהן, ללא תיאום עם משרד החוץ, שלח העתקים ממכתבו לשגריר ארה"ב בישראל דן שפירו, שגרירי מדינות האיחוד האירופי, השגרירים הרוסים וסיניים, והיועצת לביטחון לאומי של ארה"ב, סוזן רייס.

"רוב ההמלצות כבר יושמו בשטח בשבועות האחרונים למו"מ, כותב כהן, ומסיק "המסמך מוכיח שהפלסטינים תכננו לטרפד את השיחות עוד לפני שהתקרב המועד לסיום המשא ומתן.

"המסמך מהווה ראיה מרשיעה של חוסר תום לב מצידם של הפלסטינים, שלמרבה הצער התגלה פרצופם האמיתי שוב ושוב במהלך המשא ומתן זה. זה מצביע על כך שתכניותיה של הרשות לדחות את ההצעות האמריקאיות ולהמשיך את הפעולות החד צדדיות היו מתוכננות מבעוד מועד, על אף המחויבות הבלתי מתפשרת שהוצגה ע"י מזכיר המדינה ג'ון קרי וצוותו בהנחיית משא ומתן הזה, ועל אף הרצינות שהוכיחה ישראל לאורך כל תהליך המשא ומתן" כתב כהן.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *