דיון חירום לנציגי ארגוני הסביבה בעקבות צעדים פוגעניים ע"י משרד הפנים

bציגי ארגוני הסביבה התכנסו לדיון חירום בעקבות תכנית במשרד הפנים להוציאם מוועדות התכנון • השר פרץ: "משרד הפנים מבין שהניסיונות לפגוע בסביבה לא יוסיפו אפילו דירה אחת"

הדיון כונס ביזמת השר להגנת הסביבה, ח"כ עמיר פרץ, שציין כי "יוזמי המהלך חושבים שגריעת נציגי הסביבה תוסיף למעמדם הציבורי ומבינים שזה לא יוסיף אפילו לא דירה אחת" וכינה את המהלך "כשל שלטוני ממדרגה ראשונה ומהלך פופוליסטי מהמדרגה הכי נמוכה"

בדיון חירום שנערך במשרד להגנת הסביבה בירושלים הודיע השר להגנת הסביבה, ח"כ עמיר פרץ, כי לא יעמוד מהצד נוכח ניסיונות משרד הפנים לפגוע בנציגי ארגוני הסביבה במוסדות התכנון.

"כל הסרה של נציג הארגונים היא פגיעה במשרד להגנת הסביבה בעצמו", אמר השר פרץ. עוד אמר השר כי "יוזמי המהלך נוקטים בו כי הם חושבים שזה יוסיף למעמדם הציבורי. הרי זה לא יוסיף אפילו לא דירה אחת". בדיון השתתפו נציגים מהחברה להגנת הטבע, רשות הטבע והגנים וארגון "חיים וסביבה".

קרא עוד:

[postim]

בדיון אמר השר כי "הניסיון לנטרל את כל מי שהפך מבחינת מוסדות התכנון לאבן ריחיים הוא כשל שלטוני ממדרגה ראשונה ומהלך פופוליסטי מהמדרגה הכי נמוכה שהיתה. פתאום כל שיקום שוק הדיור יקום וייפול על נציג החברה להגנת הטבע?".

השר הסביר בדיון כי הפגיעה בנציגי הסביבה בוועדות המשנה היא חמורה ביותר. "הרי להחליף נציגים במועצה הארצית לתכנון ולבנייה זה מהלך הרבה יותר מסובך שמצריך החלטת ממשלה", אמר השר פרץ, "כאן נמצא התרגיל. הרי המועצה הארצית מצביעה על מה שוועדות המשנה מגבשות וגם ההתנגדויות לתוכניות נשמעות בוועדות המשנה". עוד ציין השר בדיון כי "הניסיון להציג את העניין כטיפול בביורוקרטיה הוא מיותר ולא הגיוני. יש כאן מאבק על תפישת העולם הבסיסית והחשובה ביותר".

ביום שלישי הקרוב תדון המועצה הארצית לתכנון ולבנייה בהצעת מינהל התכנון של משרד הפנים לגרוע נציגים של ארגוני הסביבה ושל רשות הטבע והגנים מוועדות המשנה של המועצה. בין היתר, מעוניינים במשרד הפנים לגרוע את נציגי ארגוני הסביבה ואת נציג משרד הבריאות מוועדת המשנה לנושאים תכנוניים עקרוניים (ולנת"ע), לגרוע את נציג רשות הטבע והגנים מהוועדה לשמירת קרקע חקלאית ושטחים פתוחים (ולקחש"פ) ולגרוע את נציג המשרד להגנת הסביבה מוועדת הערר של הולקחש"פ. נושאים אלה לא תואמו עם המשרד להגנת הסביבה והם מהווים פגיעה קשה בזכותו של האזרח לשטחים פתוחים ולטבע.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *