נתניהו ביפן: אנו שותפים למלחמה באויב גרעיני

ראש הממשלה אמר ליפנים: "אתם ניצבים בפני צפון קוריאה, משטר פראי בעל נשק גרעיני. אנחנו ניצבים בפני איראן, משטר פראי שרוצה נשק גרעיני" • נתניהו נפגש עם בכירי תעשיות ההי-טק היפניות והזמינם להשקיע בישראל

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש אמש בטוקיו עם ראש ממשלת יפן שינזו אבה.

בסיום הפגישה אמר רה"מ נתניהו: "אנו שותפים למחויבות להצעיד את הידידות המסורתית שלנו אל העידן הטכנולוגי. יש לנו הזדמנויות בכלכלה ומסחר, מדע וטכנולוגיה, אנרגיה וחקלאות, בביטחון ובמלחמה בטרור וכמובן בשאיפה לשלום ויציבות באזורנו ובעולם כולו.

אנו שותפים גם לאתגרים המשותפים ובראש בראשונה האיום של משטרים פראיים שמתחמשים בנשק גרעיני. הגדרת את פיתוח הנשק הגרעיני בצפון קוריאה סכנה ברורה ומיידית ואני מסכים עם זה לחלוטין. מילים אלה, סכנה ברורה ומיידית, תקפות גם לגבי תוכנית הנשק הגרעיני האיראנית. כמו צפון קוריאה לפניה, איראן מבקשת לשמור את יכולות הנשק הגרעיני שלה ובו בעת להקל בסנקציות עליה.

אסור לנו לתת לאייתולות לנצח, איננו יכולים לאפשר למדינות הטרור הגדולות בעולם את היכולת לייצר נשק גרעיני. זו תהיה סכנה גדולה לשלום העולם ואסור לנו לאפשר לזה לקרות".

JAPAN-ISRAEL-DIPLOMACY

קרא עוד:

[postim]

רה"מ בנימין נתניהו נפגש בטוקיו גם עם חברי אגודת הידידות הפרלמנטרית יפן-ישראל בראשות חבר הפרלמנט גן נאקאטאני.

בפתח הפגישה אמר רה"מ נתניהו: "יש קשר משותף בין מדינותינו. שתיהן חברות דמוקרטיות, מתקדמות וטכנולוגיות. אתם ניצבים בפני צפון קוריאה, משטר פראי בעל נשק גרעיני. אנחנו ניצבים בפני איראן, משטר פראי שרוצה נשק גרעיני. הן משתפות פעולה ואנחנו צריכים גם לשתף פעולה.

אני רוצה לשבח אתכם על ששמרתם את הלהבה של ידידות בין ישראל ליפן בחיים, וכעת היא מתחזקת ואני בטוח שהיא תתחזק גם בעקבות הביקור הזה".

נתניהו בפגישה עם אגודת הידידות
נתניהו בפגישה עם אגודת הידידות ישראל-יפן (צילום קובי גדעון לעמ)

חברות היי-טק מוזמנות

מוקדם יותר ביקר נתניהו במטה חברת פנסוניק בטוקיו, יפן. במהלך הביקור נפגש רה"מ נתניהו עם יו"ר הנהלת החברה שוסאקו נגאה, מנהל המרכז בטוקיו יושיקו האמאזאקי, מנהל השיווק והמכירות מיאג'י ח'ירוקי ומנכ"ל חטיבת היחסים הבינלאומיים של החברה גניש'ירו שימאדה
.
רה"מ נתניהו אמר בביקור: "יש תחום אחד שגדול יותר מכל השאר וקשור לכל השאר וזהו אבטחת הסייבר. כל המערכות שראיתי כאן הן ממוחשבות וכולן פגיעות. אבטחת סייבר הוא צורך גובר והכרחי לעסק שלכם. זהו דבר שישראל מפתחת בצורה מואצת ברמה הגלובלית. אנו פתוחים להשתתפות לא רק של ממשלות אלא גם של חברות. ואכן החברות הגדולות בעולם בתחום זה מגיעות לישראל ומשקיעות בתעשיית הסייבר ואני מזמין אתכם גם לעשות זאת".

נתניהו במטה פנסוניק
נתניהו פנסוניק
צילומים: לע"מ, AFP

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו