השופט דוד רוזן פרסם את גזר דינו של ראש הממשלה לשעבר- 6 שנות מאסר, וקבע כי יש קלון במעשיו • "נוטלי השוחד הם בבחינת בוגדים" אמר השופט בנמקו את חומרת העונש • פרקליטו של אולמרט הודיע כי הם יערערו לביהמ"ש העליון על פסק הדין וגזר הדין

השופט דוד רוזן פרסם את גזר דינו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט– שש שנות מאסר בפועל, וקנס של מליון שקלים.

קביעתו הראשונה היתה כי בהרשעת שוחד יש משום קלון. אהוד אולמרט הורשע בלקיחת שוחד של כחצי מליון שקלים מידי עד המדינה שמואל דכנר, שהועברו לאחיו יוסי, ולמנהלת לשכתו הגב' זקן.

ביצוע גזרי הדין נקבע ל-1 בספטמבר, אך צפוי כי תאריך זה יידחה עקב צווי עיכוב ביצוע שיוצאו עד להכרעה בערעורים.

"נוטלי השוחד הם בבחינת בוגדים" אמר השופט רוזן, והוסיף כי הוא רואה בחומרה את היקף השחיתות המתנקז לפרשיה זו, גם בהתחשב בפועלם הציבורי של חלק מהנאשמים אמר השופט כי זו נסיבה לחומרא ולא לקולא "אין דינם של אנשים בכירים כאדם מן השורה".

כבר בראשית דבריו הודיע השופט כי מתחם הענישה בעבירות השוחד יעמוד בין שנתיים לחמש שנות מאסר, רחוק מדרישת הפרקליטות שעמדה בין ארבע לשמונה שנים. מתחם הענישה שנקבע ע"י השופט לעבירת "רישום כוזב במסמכי תאגיד" הוא בין שנת מאסר לשלוש שנים, ג"כ שלא כדרישת הפרקליטות שביקשה בין שנתיים לארבע.

השופט רוזן לא חסך במילים קשות ואמר כי "נותן השוחד הינו איש מושחת, נוטל השוחד הינו בבחינת, הבוגד באמון שניתן בו, אימון שבלעדיו לא ייכון שרות ציבורי מתוקן, מקבל השוחד הוא פושע שמרבית זמנו הוקדש לפועלו הציבורי עליו זכה לשבחים. הוא פעל למען העשרת כיסו. הריקבון לא מותיר מקום לשטח הסטרילי"

קרא עוד:

[postim]

כן הוקרא גזר דינם של המורשעים האחרים בפרשת הולילנד. על היזם הלל צ'רני נגזרו חמש שנות מאסר מתוכם שלוש וחצי שנות מאסר בפועל וקנס של שני מליון שקלים, אביגדור קלנר ממקימי הולילנד – שלוש שנות מאסר בפועל וקנס כספי של מליון שקלים, על מאיר רבין שהיה עוזרו של עד המדינה שמואל דכנר נפסקו חמש שנות מאסר בפועל וקנס של חצי מליון שקלים, אורי שטרית שהיה מהנדס העיר – שבע שנות מאסר בפועל וקנס בגובה מליון שקלים. על חבר מועצת העיר אליעזר שמחיוף נגזרו שלוש וחצי שנות מאסר בפועל וקנס של 300,000 שקלים, דני דנקנר יקבל עונש של שלוש שנות מאסר בפועל וקנס בגובה מליון שקלים.

השופט החליט להטיל קנס משמעותי על כל נאשם בהתאם לאפשרויות החילוט ולמצבו הכלכלי, לדבריו "ראוי שסכום החילוט לא יוביל לקריסה אישית".

יועצו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט אמיר דן אומר כי זה יום עצוב, יום שבו נקבע גזר דין חמור ובלתי-צודק לאדם חף מפשע. לדבריו, גזר הדין מבוסס על הכרעת דין שגויה מיסודה. דן ציין כי אהוד אולמרט מתכוון לערער לבית המשפט העליון על פסק הדין ועל גזר הדין.

גזר דינם של הנאשמים אורי לופליאנסקי אברהם פיינר, והגב' זקן, יינתן במועד מאוחד יותר,