מורשעי הולילנד יערערו לביהמ"ש העליון

אמיר דן, "אמירתו של השופט כי אולמרט הוא בוגד היא אמירה אומללה" • אלי שמחיוף השעה את עצמו מכל תפקידיו בעיריית י-ם עד למתן פסק דין סופי בערערור שיגיש לביהמ"ש העליון • גם עורכי דינם של אולמרט, דנקנר, קלנר, ושטרית, הודיעו כי יערערו על גזר הדין לבית המשפט העליון

השופט רוזן הקריא הבוקר את גזר דינם של המורשעים בפרשת הולילנד. בראש הכותרות עמד ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, שהורשע בעבירות שוחד חמורות ונגזרו עליו שש שנות מאסר בפועל

על היזם הלל צ'רני נגזרו חמש שנות מאסר מתוכם שלוש וחצי שנות מאסר בפועל וקנס של שני מליון שקלים, אביגדור קלנר ממקימי הולילנד – שלוש שנות מאסר בפועל וקנס כספי של מליון שקלים, על מאיר רבין שהיה עוזרו של עד המדינה שמואל דכנר נפסקו חמש שנות מאסר בפועל וקנס של חצי מליון שקלים, אורי שטרית שהיה מהנדס העיר – שבע שנות מאסר בפועל וקנס בגובה מליון שקלים. על חבר מועצת העיר אליעזר שמחיוף נגזרו שלוש וחצי שנות מאסר בפועל וקנס של 300,000 שקלים, דני דנקנר יקבל עונש של שלוש שנות מאסר בפועל וקנס בגובה מליון שקלים.

ביצוע גזרי הדין נקבע ל-1 בספטמבר, אך צפוי כי תאריך זה יידחה עקב צווי עיכוב ביצוע שיוצאו עד להכרעה בערעורים.

ערעורים נרחבים

חבר מועצת עיריית ירושלים אלי שמחיוף הודיע לפני זמן קצר על השעיית כהונתו בעירייה ומכל תפקידיו עד למתן פסק דין סופי בערערור שיגיש לבית המשפט העליון.

פרקליטו של אולמרט אלי זהר אמר בצאתו מאולם בית המשפט כי דבריו של השופט חמורים מאד ומרחיקים לכת, "אני שב ואומר כי לטענת מרשי אהוד אולמרט הוא לא לקח שוחד ולא נתן שוחד אלו תחושותיו ואיתם יילך לבית המשפט העליון לערעור"

קרא עוד:

[postim]

אמיר דן יועץ התקשורת של אולמרט אמר כי מדובר בעונש המבוסס על הכרעת דין שגויה לחלוטין בית המשפט מדובר בעונש חסר פרופורציה "אמירתו של השופט כי אולמרט הוא בוגד היא אמירה אומללה"

התובעת במשפט הולילנד, עורכת הדין בן ארי אמרה, כי ראוי לקרא ולהפנים את פסק הדין מי שקיבל ונתן שוחד הוא מושחת ודינו ללכת למאסר לתקופה ארוכה ועליו להחזיר את הכספים למדינת ישראל, "אין איש מעל החוק" אמרה.

דני דנקנר אמר בצאתו מאולם בית המשפט, מעולם לא נתתי שוחד אני בטוח אני אערער לבית המשפט העליון שיעשה את עבודתו, עורך דינו של קלנר אמר כי יערער על הכרעת הדין שניתן למרשו, גם פרקליטו של אורי שטרית הודיע כי יגיש ערעור לבית המשפט העליון.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *