יו"ר הכנסת הודיע: הבחירות לנשיאות המדינה ב-י"ב בסיון תשע"ד

היכון, הכן, צא! • יו"ר הכנסת הודיע: הבחירות לנשיאות בי"ב סיון (10 ביוני למנינם) • בהתייחסו להתנהלות עמוסת ההכפשות ודה-לגיטימציה, אמר: "בשם הכנסת והעם בישראל, אני דורש מהמועמדים לנהוג בהדר בכבוד וביושר"

בתום ישיבת נשיאות הכנסת ולאחר היוועצות עם סגני יושב ראש הכנסת, הודיע יושב ראש הכנסת יולי יואל אדלשטיין על תאריך הבחירות לנשיאות. בהודעתו הפומבית לכלי התקשורת אמר יושב ראש הכנסת:

״לפני מספר דקות, חבריי הסגנים אישרו את הצעתי והוחלט פה אחד כי הבחירות לנשיאות המדינה תתקיימנה ביום שלישי, י"ב בסיוון, תשע"ד, ה-10 ליוני 2014. מכיוון שכך, על כל מי שמעמיד עצמו לבחירה יהיה להגיש לי את בקשתו בכתב, בצירוף של לפחות 10 חתימות של חברי כנסת, ביום ג׳ כ"ז אייר 27 למאי.

קרא עוד:

[postim]

"תפקיד נשיא המדינה הוא תפקיד חשוב" אמר אדלשטיין "נשיא מדינת ישראל אמור לאחות את הקרעים ולגשר בין לבבות. מוסד הנשיאות בעיני הינו מוסד חשוב המהווה סמל לאחדות העם, במיוחד בעיתות משבר וקונפליקט.

וכאן מתח יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין ביקורת על התנהלות המועמדים לנשיאות המדינה ואמר "לצערי ואני בטוח שלצער כולנו, עד עתה המירוץ הנוכחי התאפיין בהכפשות ובדה-לגיטימציה, התנהלות שלטעמי ביזתה את התהליך ופגעה קשות במוסד הנשיאות".

"אני רוצה לאחל לכל המתמודדים הצלחה, אך יותר מזה: מבקש ואף דורש, בשמי, בשם הכנסת ובשם העם בישראל: לנהוג בהדר, בכבוד, בהגינות, במוסר וביושר – אחד כלפי השני וכולם כלפי המוסד״ דברי יו"ר הכנסת האמון על ניהול הבחירות לנשיאות.

ריבלין: "מבקש אמונכם ותמיכתכם"

הבוקר פתח ריבלין רשמית את מירוצו למשרת נשיא המדינה. מכתב רשמי ואישי נשלח מאת רובי ריבלין אל כל חברי הכנסת, בבקשה מפורשת לתמוך במועמדתו לתפקיד.

"על רקע האתגרים שנכונו לנו, ובעת שבה נדמה שתהום אידיאולוגית, תרבותית ודתית פעורה בין קבוצות שונות בחברה הישראלית, מתחדדת חשיבותו של הנשיא" כותב ריבלין, "אל מול כובד האחריות וגודל האתגר, הנני עומד לפניכם בענווה ומבקש את אמונכם ואת תמיכתכם", חותם ריבלין בסגנונו האישי והמרגש כתמיד.

"בית הנשיא הוא בית השותפות, ההידברות והפשרה, ממנו צריכה להדהד יום יום הבשורה, אני מבקש אאת אמונכם לכהונת נשיא המדינה על מנת לעשות את משכן הנשיא לבית השותפות, ההידברות וההבנה" דברי ריבלין.

רובי ריבלין נועד באחרונה עם חברי הכנסת של יהדות התורה ושמע שם על תמיכה אפשרית ומסתברת. בהתחשב בעובדה כי "שונא שונאי- הוא ידידי" ולאור היעדר כל רלוונטיות לתפקיד מלבד הטלת הרכבת הממשלה, הרי שלמפלגות החרדיות משתלם בהחלט לבחור בריבלין לנשיאות, לא רק כדי לנגח במינוי את ביבי שיראה את יריבו המודחק עולה מעלה מעלה, אלא גם כ'שלח לחמך על פני המים' לקראת היום המתקרב ובא, בו יבקש נתניהו ברביעית את רשות הנשיא לנסות ולהטביע חותם היסטורי כראש ממשלה אפור.

מכתב ריבלין

6 תגובות

לדעתי החכי"ם החרדים צריכים לתמוך במועמד מתחרה למועמד של נתניהו וכן במועמד מתחרה למועמד הליכוד, לא רק נתניהו זרק אותנו בקדנציה זו אלא גם הליכודניקים שתקו בענין, כשדיברו עם הפלטינים הדנונים ידעו להשתולל אבל לא כשחוקקו את חוקי השמד,
יתכנו שיקולים אחרים כגון סיכויי הצלחה, או הצורך לדפוק את נתניהו גדול מהצורך לדפוק את הליכוד, וכמובן גדולי התורה קובעים.

בתאריך הנ"ל (י”ב בסיון תשע”ד) תיערך החתונה הגדולה של נכד כ"ק מרן אדמו"ר שליט"א מבעזלא.

לא נכון הנכדה לא הנכד

נו ואז מה ???? שיש חתונה בבעלזא

לחרדי: כשהיה את הבחירה הישירה לראש ממשלה היו הרבה רבנים שהורו לא להצביע לנתניהו כי החרדים לא משתתפים בבחירות רק לצורך לחץ על הממשלה ולהציל מידם, והוראה זו מתאימה לבחירות לנשיאות, לכן גם אפשרות שלא להצביע כלל צריך לשקול, כמובן רק גדולי ישראל יחליטו.

ללחרדי: היום מאיר פרוש בנאומו בכנסת הזכיר את הבחירות לנשיאות, והביע את עמדת יהדות התורה ברוח הדברים שכתבת.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו