מנכ"ל משהב"ט ישקול העסקת קצינה שגינתה חרדים

סגן אלוף נורית לאמעי, שהוקלטה בשיחה עם נציג חברת-שרות אומרת "שהיא שונאת את החרדים ורוצה שכולם ימותו" ננזפה בלבד • ח"כ משה גפני דרש לפטרה "ההסתה הזו תגיע למחוזות חמורים מאד, אנחנו חרדים אך לא מטומטמים. משרד הביטחון לא יכול לעמוד מהצד"

מנכ"ל משרד הביטחון דן הראל הבטיח היום לחברי הועדה לביקורת המדינה כי בכוונתו לבחון מחדש את המשך שירותה בצה"ל של קצינה שתועדה כשהיא מתבטאת בשנאה חמורה כלפי הציבור החרדי .

בדיון של הועדה לביקורת המדינה שעסק במסקנות דו"ח המבקר על מערכת הביטחון הזהיר חבר הכנסת גפני כי ההסתה נגד חרדים שלדבריו באה לידי ביטוי לא רק במערכת הביטחון אלא גם בתחנת הרדיו הצבאית, עלולה להגיע למחוזות מסוכנים מאד, כלשונו.

גפני הוסיף וטען כי קצינים בצה"ל ותחנת גלי צה"ל עוסקים בהסתה חמורה נגד הציבור החרדי, הוא התייחס מפורשות לסגן אלוף נורית לאמעי, שהוקלטה בשיחה עם נציג חברת-שרות "שהיא שונאת את החרדים ורוצה שכולם ימותו". למרות זאת, היא ננזפה בלבד ואף קודמה להיות רכזת מיזם בתכנית עיר הבה"דים בנגב.

לדברי גפני היא חייבת להיות מפוטרת, כי "קצין צה"ל שקרא לחייל אתיופי "כושי קטן" נשלח לכלא צבאי, וקצין משטרה שקרא לערבים "ערבושים" הודח מהמשטרה, ואילו לאעמי לא רק שרק ננזפה – אלא דווקא קודמה".

קרא עוד:

[postim]

גפני אף סיפר להראל, כי בליל יום העצמאות בתכנית בגלי צה"ל, קראו המגישים "לדלל את החרדים". "ההתבטאות הזו לא הייתה בגרמניה, אלא ביחידה הצבאית שנקראת גלי צה"ל של מדינת ישראל. ההסתה הזו תגיע למחוזות חמורים מאד, אנחנו חרדים אך לא מטומטמים. משרד הביטחון לא יכול לעמוד מהצד".

יו"ר הוועדה, ח"כ אמנון כהן אמר כי "צה"ל כצבא העם חייב לאפשר לכל האוכלוסיות והמגזרים להרגיש בו בנוח, ולכן אסור להשלים עם התבטאויות כאלו".

מנכ"ל משרד הביטחון, הודה כי איננו מכיר את המקרים הללו, והבטיח לבדוק אותם ולהשיב בהקדם לוועדה ולגפני.

צילום: ערוץ הכנסת

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *