הלילה התבצרו כמה צעירים בתוך קבר דוד בעיר העתיקה בירושלים, נוכח הכוונה לפנות יהודים מהמקום לקראת ביקור האפיפיור • עשרים ושישה מפגינים נעצרו בינהם חייל שאיים בנשקו על שוטר בניסיון למנוע מעצר של אחר • "מדינת ישראל מתקפלת ומתרפסת למי שמייצג את הדת שעשתה צרות רבות לעם ישראל" אמרו המפגינים

עשרות צעירים יהודים התבצרו אמש (מוצאי השבת) בציון קבר דוד המלך בשל כוונת המשטרה לפנות את מתחם קבר דוד המלך מיהודים לקראת ביקור האפיפיור, וזאת על רקע הדיווחים הסותרים אודות מסירת חלקים ממתחם הקבר לנוצרים.

כוחות משטרה גדולים הגיעו למקום ופרצו לציון שדלתותיו נקשרו בשרשראות ברזל, והחלו בפינוי המתבצרים אשר כמה מהם אף קשרו עצמם אחד לשני בשרשראות ברזל. בנוסף התבצרו מספר צעירים בפנימיות הישיבה הפועלת במתחם.

מחוץ לציון נכחו כ-150 מתפללים נוספים אשר נשארו לאחר מלוה המלכה שנערך במתחם כמידי שבוע, ובמקום פרצו מהומות ועימותים, כאשר שוטרים פינו את הרחבה שמחוץ לציון ממתפללים. לסוכנות תצפית נמסר על אלימות קשה מצד המשטרה.

קרא עוד:

[postim]

הצעירים שכבלו עצמם בשלשלאות אומרים כי: ״מדובר במחאה נגד ביקורו של האפיפיור. מדינת ישראל מתקפלת ומתרפסת למי שמייצג את הדת שעשתה צרות רבות לעם ישראל. אנחנו רוצים להביע מחאה נגדו – לא נשכח ולא נסלח על מסעות הצלב, האינקוויזציה ושאר הרדיפות נגד עם ישראל".

מדובר מחוז י-ם נמסר כי בסיום אירוע מלווה מלכה באיזור הר ציון הגיעו כ-150 צעירים יהודים למתחם קבר דוד, החלו להתפרע ולתקוף את השוטרים עם אבנים ובקבוקים, חלקם נכנסו למתחם הקבר והתבצרו בפנים. מספר שוטרים נפצעו קל ונגרם נזק לניידת משטרה, כוח משטרה פינה את מתחם הקבר.

עוד נמסר מדובר מחוז י-ם כי במהלך האירוע נעצרו 26 מפרי סדר ביניהם גם חייל שאיים בנשקו על שוטר בניסיון למנוע מעצר של אחר.

צילום: סוכנות תצפית