יו"ר הכנסת לח"כים היוצאים לארה"ב: מסרו לנשיא אובמה מכתב הקורא לשחרור פולארד את הדברים אמר בפגישתו אמש בלשכתו עם חברי הכנסת היוצאים בסוף השבוע הקרוב לארה"ב לסדרת פגישות ואירועים לרגל יום שחרור ירושלים

יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, הגיש לחברי הכנסת מכתב המיועד לנשיא ארה"ב, ברק אובמה, בצירוף עצומה עליה חתמו 106 חברי כנסת.

העצומה, אותה יזמו יושבי ראש השדולה לשחרור פולארד, חברי הכנסת נחמן שי ואיילת שקד, מבקשת מהנשיא האמריקני להורות על שחרורו המיידי של פולארד מהכלא. חברי המשלחת יקיימו במהלך שהותם בוושינגטון ובניו יורק פגישות עם בכירים בממשל האמריקאי, במהלכן יגישו להם את המכתב ויבקשו להעבירו לנשיא.

במכתב נאמר: "פולארד מרצה כבר 29 שנה עונש על עבירות חמורות שעבר. זוהי תקופת מאסר ארוכה ביותר על עבירות אלה. התנאים לשחרורו בשלו. עם השנים הביעו בכירים בממשלים קודמים, הן במערכת הביטחון והן במערכת המודיעין האמריקאיות, את דעתם כי ניתן לשחררו. בקשה זו הובאה גם בפני הנשיאים קלינטון וג'ורג' בוש הבן. בציבור האמריקאי, בקהילה היהודית בארה"ב וכמובן בישראל, יש תנועה רחבה הקוראת לשחרורו. אדוני הנשיא, אנחנו מבקשים שתעניק את המשקל הראוי לכל הפניות שהגיעו אליך וכי תורה על שחרורו של פולארד מטעמים הומניטריים. בידיך להעניק לו הזדמנות אחרונה לסיים את חייו כאדם חופשי".

היו"ר אדלשטיין אמר לנוכחים: "אין ויכוח על כך שפולארד שילם מחיר כבד מדי על טעותו. אני מקווה שהמהלך הנוכחי יתרום לשחרורו. אנחנו נמצאים בשעת כושר, במסגרתה האמריקאים כבר הסכימו לעקרון השחרור ועתה צריך לדבר רק על המחיר".

חברי הכנסת שיצאו לארצות הברית הם: צחי הנגבי (ליכוד), יחיאל (חיליק) בר (העבודה), יצחק וקנין (ש"ס), יצחק כהן (ש"ס), זבולון כלפה (הבית היהודי), דב ליפמן (יש עתיד) ואלעזר שטרן (התנועה). הם יטלו חלק באירוע חגיגי שיתקיים בקונגרס האמריקאי, ייפגשו עם חברי קונגרס, חברי עיריית ניו יורק ונשיאי רובעיה, עם ראשי קהילות יהודיות ולא יהודיות, ירצו בפני סטודנטים ויתארחו בבתי כנסת.

המשלחת תחתום את ביקורה בהשתתפות במצעד הצדעה למדינת ישראל, המתקיים מדי שנה בניו יורק בהשתתפות למעלה מ-40 אלף איש ומסוקר בכלי המדיה ברחבי ארה"ב. חברי הכנסת יצעדו בראש יחד עם ראש עירית ניו יורק.

אילוסטרציה: ויקיפדיה