כן, זה סופי • מיום ראשון הקרוב: המצלמות החדשות ייכנסו לכיס שלכם • המשרד לביטחון פנים: מחר תפורסם רשימת המיקומים של כל המצלמות • תוך שלוש שנים: 300 מצלמות חדשות

לאחר כשבע שנים של הכנות, יחלו ביום ראשון הקרוב מצלמות המהירות החדשות להפיק דו"חות לנהגים. משטרת התנועה תפעיל שמונה מצלמות רמזור וארבע מצלמות מהירות, שינדדו בין כשישים עמודים שונים.

בזמן הקרוב יופעלו תשע מצלמות נוספות, ועד סוף השנה יגיע מספר המצלמות הפעילות ל-60. בתום הפרישה המלאה של המצלמות – כ-3 שנים, תרושת ישראל ב-300 מצלמות מהירות ורמזור.

קרא עוד:

[postim]


המצלמות החדשות מכונות "גטסו", על שם היצרן ההולנדי גטסומטר, פועלות באמצעות פסי מתכת חבויים בכביש. בשל כך, המצלמות מדויקות ומתקדמות יותר, ויהיה קשה לערער על ממצאיהן.

96 שעות והדו"ח אצלך בתיבה

צילום המכונית, ברזולוציה של 12 מגה-פיקסל, ישוגר מיד למטה המשטרה, שם יאשר צוות שוטרים את ביצוע העבירה, ובתוך 96 שעות ינחת הדו"ח בתיבת הדואר שרשומה ברישיון הנהיגה של בעל הרכב.

עלות רכישת המצלמות היא כ-147 מיליון שקל ועלות תפעולן תסתכם בכ-450 מיליון שקל למשך 10 שנים. ואולם המצלמות, כך מתברר, עשויות להחזיר את עלות רכישתן במהירות שיא.

מחר תתפרסם הרשימה המלאה

במשטרה הבטיחו בעבר כי המצלמות יתפסו כמעט כל מכונית שתעבור על פניהן במהירות, וכל מצלמה מסוגלת להפיק עד שני דו"חות בשנייה(!). מכאן, שלפי הערכות, יוכלו המצלמות להפיק מספר עצום של כ-1.25 מיליון דו"חות בשנה, בהיקף קנסות שנתי שעשוי להגיע עד 875 מיליון שקל בשנה.

במשרד לביטחון פנים אישרו את הפרטים ואמרו כי מחר תפורסם רשימה מלאה של מיקומי המצלמות.

חברות המייצרות מערכות ניווט, כמו Waze, טלמפ ו-iGo כבר הוסיפו את מיקומי המצלמות למפות שלהם.