הממשלה אישרה את הצעת חוק איסור חנינה לרוצחים • לאחר דיון סוער, ולמרות התנגדותם של השרים לפיד, גרמן, פרי, לבני, כהן ופרץ, עברה הצעת החוק ברוב גדול • חברי המפלגה הביעו תקווה כי השופטים בישראל ינצלו את הכוח שנתנו בידיהם ולא יתנו יד לשחרור רוצחים מתועבים

הממשלה אישרה בצהריים את החוק נגד שחרור מחבלים אותה הגישה חברת הכנסת שקד.

הצעת החוק קובעת כי נשיא המדינה לא יוכל להעניק חנינה למורשעים בפעילות טרור וכל החלטה על שחרור אסירים כאלה תתקבל בבית המשפט.

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, אמר לאחר ההצבעה: "היום שמנו סוף לדיל ה״רצחת-שוחררת״, דיל שקיים רק בישראל. על פי החוק, במעשי רצח חמורים, יוכלו השופטים לגזור מאסר עולם, ללא אפשרות חנינה. אם מדינת ישראל לא עמדה במוסר הפשוט שרוצחים צריכים למות בכלא, אז מעכשיו לא תהיה לה ברירה.

"אם החוק הזה היה קיים קודם לכן, ייתכן שהרבה רוצחים היו מבינים שלא משתלם לרצוח יהודים. מול ממשלת אחדות הטרור של הפלסטינים, אנחנו מביאים תשובה ציונית: אנחנו נהיה ממשלת המלחמה בטרור" דברי בנט.

החוק יובא בהקדם לכנסת לאישור סופי.

קרא עוד:

[postim]

במפלגת הבית אומרים כי חשוב שנעביר את החוק בכנסת משתי סיבות. ראשית, ישנה כאן אמירה מוסרית מן המעלה הראשונה. ישנם רוצחים שאינם צריכים להלך חופשיים לעולם. לא חכאם ואמג'ד עוואד שרצחו את משפחת פוגל, לא דמיאן קרליק שרצח את משפחת אושרנקו ולא רוצחים נתעבים אחרים.

שנית, החוק לא יאפשר עוד את הפארסה של שחרור רוצחים בעסקאות מדיניות, שהפכה את גזרי הדין של בתי המשפט בישראל להמלצה בלבד. יותר לא נראה חגיגות של רוצחים דוגמת אחלם תמימי, עליה נגזרו 16 מאסרי עולם בגין השתתפות בפיגוע במסעדת סבארו, ושוחררה בעסקת שליט לאחר פחות מעשר שנים.

חברי המפלגה הביעו תקווה כי השופטים בישראל ינצלו את הכוח שנתנו בידיהם ולא יתנו יד לשחרור רוצחים מתועבים.

צילום: AFP