במהלך הלילה נעצרו 40 חשודים נוספים, ובהם בכיר חמאס המכהן כיו"ר הפרלמנט הפלסטיני, כחלק מפעילות צה"ל לאיתור חוטפי הנערים ביהודה ושומרון. שני פלסטינים נהרגו בחילופי אש

מבצע "שובו אחים": 40 פלסטינים נעצרו הלילה ברחבי יהודה ושומרון במהלך פעילות צה"ל לאיתור חוטפי שלושת הנערים נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואיל יפרח. כל העצורים בפשיטות הלילה הם אנשי חמאס, ועד כה מתחילת המבצע נעצרו 150 פלסטינים בגדה.

כוחות הביטחון הרבים הפרוסים בשטח המשיכו בסריקות בניסיון למצוא כל בדל מידע על שלושת החטופים. גם הלילה הקימו החיילים מחסומים ברחבי יהודה ושומרון ותישאלו פלסטינים בהם גורמי חמאס.

מירב המאמצים התמקדו ביממות האחרונות באזור העיר חברון והכפרים הסמוכים, כאשר כוחות צה"ל כיתרו את העיר מכל הכיוונים. במקביל, גורמים פלסטיניים אמרו כי כוחות החיפוש ממקדים כעת את המאמצים ביישוב מסוים, הסמוך למקום החטיפה.

באחת הפשיטות בחברון נעצר גם בכיר חמאס עזיז דוויק, המכהן כיו"ר הפרלמנט הפלסטיני. קצין בכיר בצה"ל מסר כי לא נרשמו עימותים חריגים, אולם ברמאללה ובג'נין התפתחו עימותים שבהם נהרגו שני פלסטינים מאש צה"ל.

הרמטכ"ל בני גנץ התייחס אתמול למאמצים הביטחוניים ואמר בתום הערכת מצב כי "אני סבור שעד כה נעשתה עבודה טובה מאוד על ידי כל המעורבים בנעשה". לדבריו, "יש לנו מטרה אחת – למצוא את שלושת הבנים ולהביא אותם הביתה, לפגוע בצורה קשה בחמאס ולהמשיך קדימה. זה מה שאנחנו הולכים לעשות. אנחנו בדרך למערכה משמעותית. ניפגש שוב בימים הקרובים".

כזכור כוחות צה"ל כיתרו אמש בית בשכונת עין דיר בחה שבחברון, השייך למשפחה המזוהה עם ארגון חמאס, והפציצו אותו. רשת "אל-אקצא" של חמאס דיווחה כי הכוחות כרזו במגפון לאנשים בבית לצאת ולהסגיר את עצמם. לפי דיווחים נוספים, נעצרו שני פעילים של הארגון. עוד דווח כי ישנם נפגעים בצד הפלסטיני.

הקצין הבכיר התייחס גם למצב בדרום, והעריך כי לירי הרקטות אמש מרצועת עזה אחראים אנשי הג'יהאד האיסלמי ולא חמאס. "דאגנו למעטפת הגנה נוספת, כי יכול להיות שהאירוע הזה ישפיע עד עזה", ציין הקצין. לדבריו, כבר לפני יומיים "התקבלה החלטה לעבות את מערך ההגנה בדרום, ולכן נפרשה סוללת כיפת ברזל באזור אשדוד".

דובר צה"ל מסר כי כלי טיס של חיל האוויר תקף מוקד פעילות טרור ושלושה אתרי ייצור ואחסון אמצעי לחימה בצפון רצועת עזה ומוקד פעילות טרור נוסף בדרום הרצועה. זוהו פגיעות מדויקות במטרות.

בתגובה לירי הרקטות, חיל האוויר תקף הלילה חמישה יעדי טרור בצפון ובדרום רצועת עזה.

בהודעת דובר צה"ל נמסר כי "צה"ל לא יסבול ניסיונות פגיעה באזרחי ישראל ובחיילי צה"ל ויפעל נגד כל גורם שמפעיל טרור נגד מדינת ישראל". גורם צבאי אמר לאחר התקיפה כי האחראי לירי הוא הג'יהאד האיסלאמי.

בממשלה בוחנים אפשרות להרחיב את הלחץ על החמאס. בצהריים יתכנס הקבינט וידון באפשרות גירושם של כמה מראשי החמאס מיהודה ושומרון לעזה.