הקבינט: יוחמרו תנאי כליאת אסירי החמאס בישראל

שרי הקבינט המדיני ביטחוני התכנסו בצהריים לדון בהמשך הפעילות בעקבות חטיפת שלושת תלמידי הישיבה והחליטו להחמיר את תנאי כליאתם של אסירי החמאס בישראל.

חברי הקבינט המדיני-ביטחוני החליט היום (שלישי) בתום דיון של כשלוש שעות, להסמיך את השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', להחמיר את תנאי כליאתם של אסירי חמאס הכלואים בישראל.

במהלך הדיון נשקלו גם פעולות קשות יותר נגד חמאס, כולל גירוש בכירי התנועה ומעצר משוחררי עסקת גלעד שליט, אך בנושאים הללו טרם התקבלו החלטות מעשיות. דיון נוסף בצעדים נגד חמאס יתקיים בקרוב.

לצד הלחץ הצבאי על החמאס, שיתבטא בהגברת המעצרים ובפעילות נגד התשתית האזרחית של הארגון, הוחלט על מאמץ מדיני דיפלומטי שיתמקד במטרה ליצור דה-לגיטימציה לברית בין חמאס לרשות הפלסטינית.

גורם מדיני בירושלים מפנה אצבע מאשימה כלפי העולם: "ישראל מצפה שהקהילה הבינלאומית תקשור בין החטיפה לחמאס ושהעולם יבהיר בהודעותיו את יחסו כלפי חמאס כפי שעשו האמריקנים".

בתוך כך, מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו ביקר בצהריים בגזרת חברון וגוש עציון אמר כי "המאמץ העיקרי בשלב זה הוא השבת הבנים הנעדרים והמשך הסיוע לפעילות צה"ל והשב"כ.

"אנו ממשיכים במתכונת פעילות מיוחדת וערוכים לכל תרחיש. משימתנו היא מתן מעטפת בטחונית מלאה לתושבי איו"ש ושירות מהיר ואיכותי. אנו נאפשר מחאות לגיטימיות אך נפעל בנחישות מול כל הפרת חוק וסדר מכל צד שהוא".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו