הירי לדרום נמשך, בתגובה תקף צה"ל מטרות ברחבי הרצועה

בצל איומי נתניהו כי "החמאס משלם וישלם מחיר כבד", בעזה לא נרתעים וממשיכים בירי, ובחמאס מאיימים כי "ייפתחו על ישראל שערי הגיהנם". ראשי הערים בדרום: "אנו ערוכים ודרוכים לכל התרחשות, נותנים לצה"ל את הזמן, אנו איתנים". צה"ל תקף מטרות בתגובה הלילה.

כתבות נוספות בנושא:

הסקר: "בנט וסער קיוו ל'אפטר שוק' - אך הם מתרסקים ונתניהו מתחזק"
שמחה פרידמן בסינגל חדש: "לוחות בהר"
כאשר ישא האומן את היונק: כ"ג שנים להסתלקות האדמו"ר רבי יוחנן מטאלנא זצ"ל
פרחי ירושלים בסינגל לזכר אלי קיי הי"ד: הלב בוכה בשקט
 • החנוכייה המקודשת של מרן הגראי״ל שטיינמן תוגרל וזה בהזדמנות שלכם לזכות!

  תוכן מקודם

 • רשת מחשבים וסלולר מחפשת עובדים חדשים למגוון משרות!

  תוכן מקודם

 • לחברת סטרטאפ מצליחה דרושים מתמללים דוברי עברית -ללא צורך בניסיון קודם!

  תוכן מקודם

 • "אמא, מי ידליק לנו את החנוכייה" בואו נאיר לו את החושך>>>

  תוכן מקודם

הירי מעזה אינו פוסק, ואמש סמוך לשעה 22:00 נורו שתי רקטות אל אזור אשקלון, אחת מהן יורטה בידי מערכת "כיפת ברזל". אזעקה נשמעה ברחבי העיר ובאזור מועצת חוף אשקלון. איש לא נפגע ולא נגם נזק.

מוקדם יותר התפוצצה רקטה בשטח פתוח באזור שער הנגב. איש לא נפגע. שניות ספורות לפני כן נשמעה אזעקת "צבע אדום" בשדרות ובאזור שער הנגב. תושבים דיווחו ששמעו קול שריקה ופיצוץ וצה"ל סרק את האזור.

ראש העיר אשקלון איתמר שמעוני אמר: "אנחנו ערוכים ודרוכים לכל התרחשות. נפעל בשיקול דעת במהלך הלילה בכדי לקבל את ההחלטות הנכונות יחד עם גורמי הביטחון. בינתיים אנחנו נותנים את כל הזמן הנדרש לצה"ל להכות בהם ולהשיב את הבנים הביתה בשלום".

ראש העיר שדרות אלון דוידי אמר כי "תושבי העיר שדרות למודי ניסיון וחזקים אל מול האתגרים. תושבי שדרות זוכרים ומוקירים לעם ישראל את התמיכה לאורך השנים ולכן תושבי שדרות מוכנים לקבל על עצמם את מחיר ההסלמה, איתנים ונחושים, על מנת לתת לצה"ל חופש פעולה מלא, ללא מגבלת זמן, בכדי למגר את
הטרור. אנחנו סומכים על צה"ל ואין ספק כי חמאס יספוג מהלומה כואבת. לצד התמיכה בצה"ל, כל תושבי שדרות נושאים תפילה לשובם של הבנים ולבנו עם המשפחות. אנו מאמינים ומקווים כי צה"ל יחזיר אותם הביתה במהרה בשלום".

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון יאיר פרג'ון אמר כי "מטרת הירי לעברנו ברורה, אולם לקהילות חוף אשקלון עמידה איתנה והחוסן הנדרשים לגבות את צה"ל בימים אלו".

ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל הבטיחו אמש להמשיך להכות בחמאס, וזמן קצר אחר כך אמר דובר חמאס, סאמי אבו זוהרי, כי הימים הקרובים יוכיחו שחמאס מסוגל להשיב עימות ושנתניהו יצטער על הצעדים שלו נגד חמאס ונגד העם הפלסטיני. הוא איים כי אם ישראל תגרש את אנשי חמאס שעצרה במהלך המבצע,
"ייפתחו על ישראל שערי הגיהנום"

מאז החל מבצע "שובו אחים" להחזרת שלושת החטופים, גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח נורו 15 רקטות. שתיים מהן – יורטו על ידי כיפת ברזל. שתיים נפלו סמוך מאוד לבתים – האחת ביישוב המועצה האזורית חוף אשקלון והשנייה אמש, צמוד לבתים בקיבוץ במועצה האזורית שער הנגב. שאר הרקטות נפלו בשטחים פתוחים.

במערכת הביטחון מעריכים כי ירי הרקטות מרצועת עזה לישראל בימים האחרונים מבוצע על ידי הג'יהאד האיסלאמי ולא על ידי חמאס. לפני כן אמר שר הביטחון משה (בוגי) יעלון על הירי בדרום: "אנו מגיבים בתקיפות. אם השקט לא יישמר, אנחנו נדע מה לעשות".

בתגובה לירי אתמול תקף צה"ל הלילה ברצועה. כלי טיס של חיל האוויר פגעו בלפחות 5 יעדים ברחבי הרצועה הפלסטינים דיווחו כי שישה אנשים נפצעו בתקיפה, שלטענתם כוונה נגד בסיס אימונים של חמאס, מתקן שירותי הביטחון בעזה ומתקן ביטחוני בעבר בג'בליה.

דובר צה"ל מסר כי צה"ל באמצעות כלי טיס של חיל-האוויר תקף שלושה משגרים מוטמנים בצפון רצועת עזה, מוקד פעילות טרור במרכזה ואתר לאחסון אמצעי-לחימה בדרומה. זאת לאור ירי הרקטות שבוצע לעבר שטח מדינת ישראל הערב. זוהו פגיעות מדויקות במטרות. כל מטוסינו שבו בשלום לבסיסם.

"צה"ל לא יסבול ניסיונות פגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל ויפעל כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל", נכתב בהודעת דובר צה"ל.

הכתבות המעניינות ביותר

המרדף של ארה"ב אחרי הסכם הגרעין עם איראן - יש סיכויי להצלחה?
ישי מאיר במשאפ חדש: "אש"
"ומירושלים ליבנה": שרידי מבנה מימי הסנהדרין נחשפו ביבנה • צפו
"אם אתם מאירים את שלי" תורמים לקופת הצדקה של גדולי ישראל וזוכים לישועה
בעקבות התבטאויותיו: המתמודד היהודי לנשיאות צרפת אריק זמור יורד בסקרים
מעמד מרגש: הרבי מפינסק קרלין הדליק נר ראשון למאות בנות 'בית לפליטות' • צפו
יחליפו את מסוקי היסעור: רכישת מסוקי התובלה לחיל האוויר אושרה בוועדה
מזקני חסידי בעלזא בירושלים: הלך לעולמו הרה"ח רבי אברהם לוי ז"ל
דיווח: אזרח חזר ארצה ממדינה אדומה ונמלט מבידוד במלונית
טיפים להימנע מנזילות ורטיבויות
המומחה מדרום אפריקה: "בקרוב יהיו 10,000 מאומתים באומיקרון ביום"
ספרי חסידות במחירים של פעם בשנה
היסטורי: בית המדרש הגדול בעולם יוצא בהגרלות חסרי תקדים וזה ההזדמנות שלך לזכות בהם!
נהג האוטובוס שבו נסעה חולת האומיקרון: "תחושה של חוסר רצינות"
משפט נתניהו: ניר חפץ חשף בבכי; "זו הסיבה שהפכתי לעד מדינה"
תיעוד מיוחד: הראשון לציון והגאב"ד הכניסו ספר תורה לבנק ספרא בז'נבה
נר ב': מי יזכה שהנסים יעברו דרכו • הרב יחיאל מאיר צוקר • צפו
הרמב"ם היומי • הלכות פסולי המוקדשין פרק ה' • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו