תחת הסיסמה 'תושבים לוקחים אחריות' הוכרז על הקמת 'קרן רמת בית שמש' • בין מיזמי הקרן: "תכנית שלום בית שמש" • ומה אתם חושבים?

בטקס חגיגי שנערך באולם של ישיבת 'לב התורה' ברמת בית שמש, הוכרז על הקמתה של 'קרן רמת בית שמש'.

מדובר בקרן חדשה שתפעל להקמת פרויקטים עבור כלל הציבור, ותפעל להציב את רמת בית שמש על מגוון תושביה במרכז העשייה העירונית, תוך שימת דגש על הייחודיות של השכונה שרוב תושביה מוגדרים כעולים חדשים, מי יותר ומי פחות.

הקרן הוקמה בכדי לתת מענה לצרכי התושבים בשכונה המתפתחת, ולהוביל פרויקטים גדולים ומרכזיים החשובים ביותר לשכונה בהתפתחות. לשם כך, תפעל הקרן לגייס תורמים וקרנות בארץ ובחו"ל להגשים את הרעיונות ולהפוך את התקווה והחזון למציאות.

הקרן החדשה חותרת להיות קרן פילנתרופית וא-פוליטית, שתפקידה לגייס משאבים ותומכים להקמת פרויקטים כלל ציבוריים בתחומי החינוך והרווחה, בריאות, חסד וקהילה.

ברכות ואיחולים

המעמד נפתח בברכתו של רב העיר הרה"ג ר' שמעון ביטון, אשר שיבח את היוזמה של התושבים להתארגן ולפעול בכוחות משותפים, בהדגישו כי אין כמו השלום להיות כלי מחזיק ברכה.

יו"ר הקרן הרב שמואל זלמן איידנסון, הציג בפני חברי ועדת הקרן את דרכי הפעולה של הקרן, וקרא למשתתפים לפעול בשיטת 'חבר מביא חבר', לגייס עוד ועוד חברים שיפעלו יחד עם הקרן, ובכך יוכלו לפעול יותר למען פיתוח השכונה ותושביה.

הרב בנימין קולוסר מייסד ומנהל ישיבת 'לב התורה' וחבר ועדת הקרן, אמר בדברי ברכתו כי הוא נרגש מעצם המעמד שכל כולו אחדות וברכה.

ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול שיבח בדברי ברכתו את היוזמה של התושבים להתאגד ולהתאחד, ואמר כי העירייה לא תעמוד מנגד, וכי לקרן תהיה תמיד דלת פתוחה בלשכתו, והעירייה תושיט יד תומכת ככל אשר תתבקש.

ד"ר יחיאל רייט, רופא בכיר לרפואה דחופה בארה"ב וחבר ועדת הקרן, אמר בדברי ברכתו כי החזון של הקרן היא לא לפעול בצורה נקודתית אלא להביא לשינויי חשיבה רב מערכתיים.

לדבריו, "ניתן לתקן מפגע, אבל מי שחכם מתקן את כל הכביש, וזו המטרה שלנו, להוביל שינוי חשיבה שיסייע לכלל התושבים וייתן להם הישגים בכל התחומים".

לקראת סיום הטקס חתמו המכובדים והחברים על 'מגילת היסוד' לקרן רמת בית שמש, שנכתב בה בין היתר: "הקרן תהיה שותפה לכל יוזמה ברוכה, תעודד כל פרויקט שעולה מהשטח, ותחזק כל שאיפה ותקווה להצעיד את רמת בית שמש מתוך אחווה ורעות, אהבה וכבוד, שלום וברכה".

ואנחנו שואלים, האם יש בשורה של ממש בהקמת הקרן? האם יש בה צורך אחרי שהעיר בית שמש ירדה לגמרי מהכותרות? מה דעתך? שתפו אותנו.

צילום: יעקב לדרמן

הרב איידנסון נושא דברים ראש העיר נואם רוח'ח שלמה נס נושא דברי ברכה