הותר לפרסום: התפתחות דרמטית בחקירת חטיפת ורצח מוחמד אבו חדיר בן ה-16: חשודים ראשונים נעצרו בחשד לרצח הנער הפלסטיני, שבעקבותיו החלו התפרעויות במזרח ירושלים ובמשולש. פרס: " לא יהיה כאן טיוח."

עט יותר משבוע אחרי חטיפת ורצח מוחמד אבו חדיר בן ה-16, נעצרו חשודים ראשונים ברצח. גורם ישראלי רשמי מסר לסוכנות הידיעות AP כי המעשה נבע ממניעים "לאומניים", דבר המעיד כי ימיניים קיצוניים אחראים לחטיפה ולרצח.

בימים האחרונים גבר יותר ויותר החשד שמדובר ברצח על רקע לאומני. לפי שעה, למרות גל השמועות ששוטף את הארץ, נמנעים בשב"כ ובמשטרה מלמסור הודעה מסודרת לציבור על מנת לעשות סדר בדברים. משדרים בכל הרשתות בעקבות ההתפתחות בחקירה.

נשיא המדינה שמעון פרס התייחס בביקורו היום בשדרות לנושא ואמר: האשמים ברצח ייתפסו וייענשו בכל חומרת הדין. לא יהיה כאן טיוח, לא יהיה הבדל בין דם לדם. יש כאן להבות של אש וחום של הסתה, את שניהם צריך להפסיק. מוחמד אבו חדיר נרצח בצורה נוראית. המשטרה חוקרת באופן נחרץ, ואני בטוח שהרוצחים יעמדו לדין.

עו"ד אורי קינן, המייצג את אחד החשודים, אמר: "בשלב זה כל שאוכל לומר הוא שאני מקווה שבתום הבירור והחקירה יימצא שמרשי אינו מעורב".

עשרות מנחמים הגיעו משעות הבוקר לבית משפחת אבו חדיר בשועפט, ביקשו לנחם את קרובי הנער הנרצח והאשימו את הרשויות באירוע ובהתפרעויות שבאו בעקבותיו. "ממשלת ישראל רוצה אינתיפאדה שלישית", אמר האב בבוקר. מאוחר יותר, בעקבות הדיווחים על מעצר חשודים ברצח, אמר: "אינשאללה, אני מקווה שנעצרו". עם זאת, הוא ממשיך למתוח ביקורת על כוחות הביטחון: "יש להם סרטונים ותמונות שלהם כבר כמה ימים, למה הם עוצרים רק עכשיו? הם חיכו שאני אמות? חיכו שאני גם אשרף?!"

בשכונה עצמה שורר שקט מתוח, התושבים ניסו לחזור לשגרה וחלק מבעלי החנויות פתחו אותן היום לראשונה מאז החלו ההפגנות האלימות ביום רביעי. הרס רב ניכר ברחובות הסמוכים, שטחים שלמים מכוסים עדיין באבנים ותחנות הרכבת הקלה מנופצות ושרופות. "אנחנו מקווים לשקט", אמר ביזאווי, בעל חנות ירקות. "הנזק שנגרם כאן גדול מאוד, אבל זה קרה כי יש כאן אנשים שכועסים מאוד אחרי שרצחו לנו ילד קטן". תושב אחר הוסיף כי "הצבא והמשטרה מרביצים לילדים הקטנים שלנו אבל לא מטפלים ברוצחים את הילדים שלנו".