הישג לחמאס: מזל"ט חדר מהרצועה לישראל

ארגון החמאס הצליח הבוקר לשגר מזל"ט לעבר ישראל | הכלי יורט במאצעות טיל פטריוט באזור אשדוד | דקות ארוכות הסתובב הכלי באזור החוף | חמאס הודיע: שיגרנו מספר כלי טיס לישראל, לצורך "משימה מיוחדת"
 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • מעוכבי שידוך? הגאון הרב אזרחי נחלץ לעזרתכם: 'ברווח בקרוב ובנקל'

  תוכן מקודם

חיל האוויר יירט הבוקר מעל חופי אשדוד באמצעות טיל פטריוט כלי טיס בלתי מאויש שהמריא מרצועת עזה וחדר לשטחה האווירי של ישראל. כוחות של חיל הים הוקפצו לערוך סריקות למצוא את שיירי הכלי. גדודי עז א-דין אל-קסאם הזרוע הצבאית של חמאס, קיבלו את האחריות לפעולה והודיעו כי שלחו "כמה מטוסים ללא טיס לשם ביצוע משימה מיוחדת בעומק השטח הציוני". ואף הגדירה את העניין כ"הפתעה של הארגון" לישראל.

כמה מתושבי העיר דיווחו כי הבחינו בכלי הטיס באזור החוף וושמעו אותו במשך זמן רב באזור החוף, אולם לא הבינו במה מדובר. בצה"ל בודקים כיצד הצליח החמאס להחדיר לשטחה האווירי של ישראל עצם גדול כל כך, וכך גם למה לקח זמן רב עד שהבחינו בו ויירטו אותו.

הבוקר נמשך ירי הרקטות לעבר הדרום. רקטות התפוצצו במועצה האזורית חוף אשקלון, אחת מהן סמוך לבית בקיבוץ במועצה. איש לא נפגע, אך נגרם נזק. רקטה נוספת יורטה באמצעות "כיפת ברזל" בשמי אשקלון. שמונה רקטות נוספות נפלו בשטחים פתוחים ולא גרמו לנפגעים או לנזק, בחוף אשקלון, בשדות נגב, בנתיבות ובמועצה האזורית שער הנגב. אזעקות נשמעו הבוקר גם באשדוד.

צה"ל מצדו המשיך ביממה האחרונה בתקיפות נרחבות בעזה. ב-24 השעות האחרונות תקף צה"ל 204 יעדים, בהם 28 משגרים מוטמנים, 18 פתחים של אזורים החשודים כפתחי מנהרות ו-11 מתחמים צבאיים. מתחילת המבצע תקף צה"ל כמעט 1,500 מטרות.

במהלך הלילה חוסלו 11 פעילי טרור מתקיפות צה"ל, בהם שישה פעילי הג'יהאד האיסלאמי, שני פעילי חמאס, ושלושה אנשים נוספים שהשתייכותם הארגונית אינה ברורה. בכלי תקשורת פלסטיניים דווח כי מניין ההרוגים מאז תחילתו של מבצע "צוק איתן" בלילה שבין שני לשלישי בשבוע שעבר עלה ל-173. מספר הפצועים עלה ל-1,230.

הגזרה הצפונית גם הייתה מתוחה הלילה, שתי רקטות שוגרו ככל הנראה מלבנון לעבר נהריה ויישובי הגליל המערבי בסביבות חצות הלילה, אזעקות נשמעו באזור, תושבים דיווחו  על הדי פיצוצים. כוחות צה"ל והמשטרה החלו בסריקות, ודווח כי הרקטות נפלו בשטחים פתוחים. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק . שיגור דומה היה יממה קודם לכן, בלילה שבין שבת לראשון. אתמול אחר הצהריים הופעלה האזעקה באזור בשל ירי רקטה מרצועת עזה – זו נחתה בשטח פתוח בחיפה.

בתגובה השיב צה"ל בירי ארטילרי מסיבי של פגזים לעבר מקור השיגורים. כוחות הביטחון בלבנון אישרו כי היה ירי של צה"ל ועדי שמיעה שם סיפרו כי לפחות חמישה פיצוצים נשמעו בצדו הלבנוני של הגבול. שום ארגון לא קיבל עד כה אחריות לירי הרקטות.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן