בימין קוראים לנתניהו להתנגד להפסקת אש • הקבינט יתכנס מחר בבוקר

סערה של ממש במערכת הפוליטית לאור דיווחים כי בכוונת הקבינט המדיני בטחוני לאשר את היוזמה המצרית לכינון הפסקת אש בין ישראל לחמאס החל ממחר בבוקר • רגב: "החמאס ישוב לכוחו עם תוכרז כעת הפסקת אש".

המערכת הפוליטית סוערת בעקבות דיווחים לא רשמיים לפיהם בכוונת הקבינט המדיני בטחוני לאשר את היוזמה המצרית לכינון הפסקת אש בין ישראל לחמאס החל ממחר בבוקר.

מוקדם יותר פורסם כי מצרים הגבירה בימים האחרונים את מאמציה להגעה להסכם הפסקת אש בין חמאס לבין ישראל, הדרישה המרכזית שמציגה ישראל במסגרת המשא ומתן להפסקת אש, לפחות מאז יום שישי, היא שחמאס יחזור להבנות שהושגו בסיום מבצע "עמוד ענן" ב-2012. אולם, בנוסף דורשת ישראל לפרז את רצועת עזה מרקטות ולפרק את המנהרות הפועלות בין עזה לבין ישראל.

חמאס מצדו, דורש את שחרורם של 56 אסירים ששוחררו לאחר עסקת שליט ונעצרו שוב בגדה המערבית לאחר חטיפת שלושת הנערים הישראלים. בנוסף, מציב הארגון כדרישה את פתיחת מעבר רפיח וכן את העברתם המסודרת של משכורותיהם של 40 אלף הפקידים של ממשלת חמאס לשעבר.

סגן שר הביטחון דני דנון מהליכוד אמר הערב כי הפסקת אש כשעדיין יש טילים בידי חמאס מחלישה את ישראל, כדבריו.

יושב ראש הבית היהודי נפתלי בנט הזהיר כי סיום המבצע בשלב זה יתברר כטעות גדולה. כמו"כ ח"כ מירי רגב מהליכוד הזהירה כי חמאס ישוב לכוחו עם תוכרז כעת הפסקת אש וקראה לראש הממשלה שלא להסכים לכך.

ח"כ סלומינסקי מהבית היהודי אמר כי במקרה של אישור הפסקת-אש עם חמאס בשלב זה על ממשלת ישראל להתנצל בפני האזרחים על חוסר אומץ, כלשונו.

סגן שר החינוך אבי וורצמן המתגורר בבאר-שבע המופגזת, הזהיר כי הפסקת אש כעת תראה על חולשה של הממשלה, ולדבריו תושבי הדרום מוכנים לגלות אורך רוח עד להכרעת חמאס. את התגובות הביא כתבנו הפוליטי גואל ועקנין.

כתבנו מציין כי הקבינט המדיני בטחוני צפוי להתכנס מחר בשבע בבוקר לדיון מיוחד כדי להחליט האם לקבל את יוזמתה של מצרים להפסקת אש עם חמאס

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *