גורם צבאי: "סימנים לכך שחמאס רוצה הפסקת אש, כ-3,000 רקטות הושמדו"

מבצע "צוק איתן" לאן: קצין בכיר הדגיש כי אנשי הארגון מעוניינים ב"הפסקת אש במתווה של הבנות 'עמוד ענן' ומנסה להשיג עד הרגע האחרון תמונת ניצחון". הוא ציין כי "כמחצית מהרקטות לטווח בינוני הושמדו".

גם ביומו השביעי של מבצע "צוק איתן" נמשך הירי מכיוון רצועת עזה לעבר ערי ישראל, אך עם זאת גורם צבאי בכיר מדגיש היום (ב') כי ישנם "סימנים רבים לכך שחמאס רוצה הפסקת במתווה של הבנות 'עמוד ענן' ומנסה להשיג עד הרגע האחרון תמונת ניצחון. עד כה 180 פלסטינים נהרגו ולהערכתנו כמחציתם מחבלים".

הגורם הבהיר כי "מתוך 9,000 רקטות שהיו ברצועה – השמדנו 3,000 ונמשיך לתקוף". הוא אף הדגיש כי עשרות בורות שיגור שמכילים מאות רקטות לא הותקפו "בשל נז' אגבי גבוה ל'בלתי מעורבים'". יחד עם זאת, ציין הגורם הבכיר נתון שלפיו כמחצית מהרקטות לטווח בינוני הושמדו.

בימים האחרונים נורו רקטות משטח לבנון לעבר צפון הארץ. על כך אמר הגורם כי האחריות מוטלת על "ארגונים פלסטיניים קיקיוניים. צבא לבנון פועל שזה לא יימשך".

מוקדם יותר בשעות אחר הצהריים נשמעו אזעקות מדרום ועד צפון. בשמי גוש דן הצליחה מערכת כיפת ברזל ליירט רקטה, אחת נוספת נפלה בשטח פתוח. זמן קצר לאחר מכן נשמעו אזעקות במקביל בבאר שבע וברמת הגולן שבצפון. כתוצאה מהירי לבירת הנגב נפצע אדם שמעד בדרך למרחב המוגן. האיש, בן 81, פונה לקבלת
טיפול רפואי על ידי פרמדיקים של מד"א כשהוא מחוסר הכרה ומצבו מוגדר קשה. שתי אחיות צעירות תושבות הפזורה הבדואית נפצעו בינוני וקשה מנפילה בשטח פתוח, הן פונו עצמאית לבית החולים.

כתוצאה מהירי ברמת הגולן התפוצצו שתי רקטות בשטח פתוח סמוך ליישוב, שריפה פרצה באזור וכוחות הכיבוי השתלטו עליה תוך זמן קצר. באזור נרשמו בשנים האחרונות לא מעט נפילות מזליגת מלחמת האזרחים המשתוללת בסוריה, אך בשלב זה ההערכה היא כי מדובר בירי מכוון. כוחות צה"ל ברמה פתחו בירי ארטילרי לעבר מקורות הירי.

על הירי לעבר גוש דן נטל אחריות החמאס שטען כי ירה 4 רקטות מסוג M75 לעבר העיר תל אביב. זמן קצר לאחר מכן חוסל פעיל טרור בצפון הרצועה שעה שנסע על אופנועו. הפעיל עסק ככל הנראה בירי לעבר ערי המרכז. עוד קודם לכן ירו פעילי טרור מהרצועה טיל נ"ט לעבר טנק צה"ל סמוך לגבול. הטיל יורט על ידי מערכת "מעיל רוח" המותקנת בטנק. לא היו נפגעים בתקרית הזו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *