לא עבר רק שעות ספורות לאחר שישראל הודעה שמקבלת את המתווה המצרי, ומטח כבד של רקטות נורו לעבר ישראל, מעוטף עזה ועד זכרון יעקב והכרמל, באשדוד זוהו פגיעות ישירות, לא דווח על נפגעים. נתניהו: "אם תימשך האש נרחיב את הפעולה הצבאית"

משעות הבוקר נמשך הירי לעבר כל אזור הדרום, ובשעה האחרונה נשמעו אזעקות באזורים שונים בצפון, ובהם זכרון יעקב, יקנעם, חדרה, בנימין ואזור הכרמל. עוד נשמעו אזעקות ביבנה, ברחובות, בנס ציונה וביישובים נוספים באטר השפלה.

מוקדם יותר נפגעו שני בתים באשדוד מירי רקטות, אחת מפגיעה ישירה של רקטה והשנייה מרסיסים. ובניסים לא היו נפגעים בנפש. רקטה פגעה בלול בשטח המועצה האזורית שער הנגב.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר לאחר תחילת המטחים, כי אם האש לישראל תימשך, "נגביר את פעולותינו ונקבל תמיכה מהגורמים האחראים בקהילה הבינלאומית". במסיבת עיתונאים משותפת עם שר החוץ של גרמניה פרנק-ולטר שטיינמאייר אמר נתניהו: "אנחנו נענינו להצעה המצרית כדי לתת הזדמנות לטפל בפירוז הרצועה מטילים, מרקטות וממנהרות בדרכים מדיניות, אבל אם החמאס לא יקבל את ההצעה להפסקת אש, וכך זה נראה ברגע זה – לישראל תהיה כל לגיטימציה בינלאומית להרחיב את הפעולה הצבאית כדי להשיב את השקט הנדרש".