מפקד פיקוד דרום: "החמאס במצוקה רב-מימדית"

בעקבות הירי הבלתי פוסק לעבר שטח מדינת ישראל ועם סירובו של חמאס להתכופף לכללי הפסקת האש שהותוו בידי המצרים- שבו כוחות צה"ל ותקפו משגרים ומנהרות בצפון הרצועה ובמרכזה.

מפקד פיקוד דרום תדרך לפני זמן קצר על התקיפות שמבצע חיל-האוויר כעת ברצועת עזה, זאת עקב ירי בלתי-פוסק מרצועת עזה לאחר שהקבינט המדיני-בטחוני החליט לנצור הבוקר את אש כוחות צה"ל.  "לאור המשך הירי של ארגון הטרור חמאס ושאר ארגוני הטרור, אנחנו פועלים מולם עכשיו כפי שפעלנו בימים האחרונים", אמר אלוף סמי תורג'מן. "במהלך המבצע נבצר מהחמאס להפתיע אותנו. פגענו בתשתיות שלו בצורה קשה ומשמעותית. פרוייקט הדגל של חמאס- המנהרות ההתקפיות, נחשף ונפגע תוך שאנחנו מסבכים את הרצון והיכולות שלו לפגוע בנו דרך התת-קרקע. כך גם לגבי פרוייקט הרקטות ארוכות הטווח שהאפקטיביות שלו נוטרלה".

מפקד הפיקוד הדגיש כי "טרם הפעלנו הכל. יש לנו יכולות נוספות ותוכניות נוספות, ואם נדרש נפעל במלוא העוצמה. תפקידנו לספק כצבא למדינה את כל היכולות; ממשנו את כל מה שהוחלט, נמשיך לממש- והשארנו לנו תוכניות נוספות. החמאס במצוקה רב-מימדית. להערכתנו הוא שגה בתהליך קבלת ההחלטות וחשב שיוכל להרוויח מלהפנות אש לעברנו. אבל אנחנו לא היינו צריכים להיות הכתובת. את המחיר לכך הוא ראה- והוא יראה בימים הקרובים".

אחה"צ תקפו כוחות צה"ל באמצעות כלי-טיס של חיל-האוויר כ-30 מטרות טרור ברחבי רצועת עזה. בין המטרות שנתקפו- 20 משגרים מוטמנים, ביניהם משגרים לטווח בינוני, מנהרות טרור, אתר לאחסון אמצעי-לחימה, מוקדי פעילות טרור ותשתית מבצעית של גורם בכיר בארגון הטרור הג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני.

לקראת הערב סוכל פעיל טרור בצפון רצועת עזה, אשר עסק בהכנות אחרונות לשיגור רקטות לעבר שטח מדינת ישראל. זוהתה פגיעה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן