הדחה פוליטית במחנה הליכוד: ראש הממשלה הדיח את סגן שר הביטחון מתפקידו, לאחר שזה ביקר את מדיניותו ב"צוק איתן". "לא ייתכן שיתקוף בחריפות את הנהגת המדינה שמובילה את המערכה". דנון בתגובה: "הוא מבטא התרפסות שמאלנית"

ראש הממשלה בנימין נתניהו פיטר הערב (שלישי) את ח"כ דני דנון, מתפקידו כסגן שר הביטחון. "בזמן שממשלת ישראל וצה"ל נמצאים בעיצומים של מערכה צבאית נגד ארגוני הטרור, ופועלים בנחישות לשמור על ביטחון אזרחי המדינה, לא ייתכן שסגן שר הביטחון יתקוף בחריפות את הנהגת המדינה שמובילה את המערכה", נימק נתניהו את החלטתו. "התבטאויות חמורות אלה מצד סגן שר הביטחון מבטאות חוסר אחריות רבתי, וזאת בפרט נוכח התפקיד שבו הוא נושא". לדברי נתניהו, "הן אף משמשות את ארגון חמאס ככלי ניגוח נגד ממשלת ישראל".

"לאור הצהרותיו אלה, המביעות חוסר אמון בממשלה ובעומד בראשה באופן אישי, היה מצופה מסגן שר הביטחון שייטול אחריות על מעשיו – ויתפטר. משלא עשה כן ביוזמתו, החלטתי להעבירו מתפקידו, בהתאם לסמכות הנתונה בידיי", הוסיף נתניהו.

דנון משיב: "נתניהו ביטא התרפסות שמאלנית"
דנון הגיב להודעה על פיטוריו ותקף את נתניהו, על כך שהוא מבטא "רפיסות שמאלנית". "ראש הממשלה לא מקבל שיש דעות אחרות בתנועתו. נתניהו התרפס בעבר בפני אבו מאזן ושחרר 78 מחבלים רק למען ישיבה משותפת סביב שולחן המשא ומתן, לא הגיב לרצח שלושת הנערים, והבוקר הסכים להפסקת אש רעה מאוד לישראל", אמר דנון. "על אלה ערכים הוא יוותר בפעם הבאה? אני לא התיישרתי ולא אתיישר עם רוח הרפיסות השמאלנית של ראש הממשלה, ולא אמכור את האידיאולוגיה שלי למען לשכה ונהג", הוסיף.

עוד הוסיף דנון, כי "ההססנות ביציאה לפעולה נתפסה כרפיסות וכחולשה. תנאי הפסקת האש שאושרו הבוקר בתמיכת ראש הממשלה השאירה מיליוני אזרחים בטווח של אלפי טילים מעזה". "אמשיך לפעול על פי ערכי המוסר שלי, ברוח ערכי הליכוד, ולייצג מיליוני יהודים שלא מוכנים למצוא את עצמם בעוד 20 שנה ללא מדינת לאום בטוחה לעם היהודי. אמשיך להבטיח כי הליכוד לא יהפוך לסניף מרצ".

אכן פצצה פוליטית בעלת משמעות רבה, תוך כדי מבצע צבאי שמתנהל נגד החמאס, נדרשת לכידות ואחדות רבה יותר במחנה פנימה.