בית משפט השלום בירושלים, הרשיע תושבת שייח' ג'ראח בתקיפת חבר הכנסת מיכאל בן ארי, כשסייר בשכונה במזרח ירושלים • בית המשפט: "גרסתה מופרכת" • בן ארי: "אין להסתפק בעונש מינורי"

בית משפט השלום בירושלים, הרשיע תושבת שכונת שייח' ג'ראח, בשתי עבירות של תקיפה, אחת מהן כלפי ח"כ מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי).

נשיאת בית משפט השלום בירושלים, שולמית דותן, קבעה בפסק דינה כי "מול מערך ראיות התביעה שהציגה סרטים ממצלמות אבטחה הציגה הנאשמת גרסה מופרכת ובלתי אמינה בעליל. הנאשמת התחמקה משאלות התובע, תוך מתן תשובות שקריות ובלתי סבירות". השופטת קבעה כי גרסתו של בן ארי אמינה וכי היא מקבלת חיזוקים מעדים אחרים ומצילומים שונים.

קרא עוד:

[postim]

השופטת גם דחתה את טענת עורך דינה של הנאשמת, כי מדובר במעשה קל ערך וקבעה כי: "מי שתוקף אדם אחר ללא כל התגרות מצידו, לא יוכל לטעון שמדובר במעשה קל ערך שלא ראוי בכללו להכתימו בפלילים. הוא מוכתם בפלילים, לא בשל מידת הנזק שנגרמה מהתקיפה אלא בגלל המעשה עצמו".

בן ארי: "אין להסתפק בעונש מינורי"

ח"כ בן ארי, פנה לתביעה ודרש שתבקש הטלת עונש מאסר בפועל על התוקפת, כמו שביקשה במקרים של חברי כנסת מהשמאל שהותקפו.

"אני שמח שהמדינה קיבלה את הדרישה שלי להעמידה לדין אך אין להסתפק בעונש מינורי על פורעת חוק הנתמכת בידי אנשי השמאל הקיצוני", אמר בן ארי.

על פי כתב האישום שהוגש נגד התוקפת בפברואר 2010, תקפה הנאשמת את ח"כ בן ארי כאשר שפכה מים לעברו. על פי עדותו של בן ארי הוא הגיע לעשות את השבת בשכונה לאחר שקיבל עשרות תלונות מיהודים תושבי שכונת שמעון הצדיק, כי הערבים במקום מתנכלים אליהם.

יש לציין, כי אותה אישה הורשעה גם באישום אחר – תקיפת תושב השכונה משה מירון בכך שהכתה אותו בנעלה.