בסערה של לפני ההפוגה: רקטות שוגרו ליישובי השרון והמרכז. רסיסים נפלו ביישוב בשרון ובפתח תקווה ורקטה התפוצצה בשטח פתוח בחוף השרון. קודם לכן נפלו 4 רקטות בשטחים פתוחים באזור באר שבע

הירי נמשך גם דקות ספורות לפני הפסקת האש המתוכננת: מטח רקטות נורה הבוקר (חמישי) לעבר יישובי גוש דן והשרון. שתי רקטות יורטו בשמי פתח תקווה ורקטה נוספת התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית חוף השרון. בנוסף, רסיסי רקטה נפלו בפתח תקווה וכן ביישוב בשרון מצפון לרעננה. אין נפגעים כתוצאה מכך ולא נגרם נזק לרכוש.

אזעקות נשמעו בין היתר בגבעתיים, ברמת גן, בכפר סבא, בעמק חפר, בתל מונד וביישובים נוספים באזור. קודם לכן, שוגרו ארבע רקטות לעבר באר שבע ונפלו בשטחים פתוחים בסביבתה. שתי רקטות יורטו הלילה בשמי קריית גת ואחת נוספת יורטה בשמי קריית מלאכי. שלוש נוספות התפוצצו בשטחים פתוחים בתחומי המועצה האזורית מטה יהודה. רקטה נוספת התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון. לא דווח על נזק או נפגעים.

זמן קצר אחרי השעה 1:00 נשמעה אזעקה במועצה האזורית חוף אשקלון, וכמה דקות אחר כך גם במועצה האזורית ואשכול שמדרום לה. מעט אחר כך נשמעו אזעקות גם בקריית מלאכי, בקריית גת ובמועצות האזוריות באר טוביה ויואב הסמוכות, וכן בבית שמש ובמועצה האזורית מטה יהודה שבקרבתה.
אמש נשמעו אזעקות בערים אשקלון, קריית מלאכי, גן יבנה ואשדוד, ובמועצות האזוריות באר טוביה, שדות נגב ויואב וביישובים הסמוכים. רקטה אחת התפוצצה בשכונת מגורים באשדוד, סמוך לבית ספר. לא דווח על נפגעים, אך נזק נגרם לגג המבנה. בנוסף, פצצת מרגמה התפוצצה בשטח פתוח בשדות נגב ולא גרמה לנפגעים או נזק. מערכת "כיפת ברזל" יירטה שבע רקטות בשמי אשדוד ושלוש נוספות מעל קריית מלאכי, מבלי שאיש נפגע או שנגרם נזק.

מוקדם יותר אמש נשמעו אזעקות "צבע אדום" במועצות האזוריות אשכול, חוף אשקלון ושער הנגב. מערכת "כיפת ברזל" יירטה רקטה בשמי חוף אשקלון. לא דווח על נפגעים או על נזק. קודם לכן יירטה מערכת "כיפת ברזל" שתי רקטות בשמי נתיבות. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. קודם לכן התפוצצה רקטה בשטח פתוח ליד רהט. שתי רקטות נוספות התפוצצו בשטחים פתוחים במועצה האזורית שדות נגב. גם במקרה זה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

רקטה נוספת התפוצצה אמש סמוך לבית אריזה ביישוב במועצה האזורית אשכול. שתי רקטות נוספות התפוצצו בשטחים פתוחים במועצה. אחת הנפילות גרמה להתלקחות של שריפה. נפילה נוספת גרמה לנזק באתר סולרי להפקת אנרגיה ולהתנפצות של פאנלים במקום.

במקביל לירי הבלתי פוסק, שליח האו"ם למזרח התיכון, רוברט סרי, העביר אמש בקשה לישראל ולחמאס לנצור היום את האש למשך חמש שעות בין 10:00 ל-15:00, כדי לאפשר הכנסת סיוע הומניטרי לרצועת עזה. הדרג המדיני בישראל קיבל את הבקשה, שהועברה באמצעות מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב מרדכי. הלילה הודיע חמאס כי גם הוא נענה לבקשה והתחייב לא לשגר רקטות ופצמ"רים במהלך חמש השעות. לפי סוכנות הידיעות הצרפתית, דובר הארגון סמי אבו זוהרי אישר זאת.

פקיד ישראלי המעורה במגעים להשגת הפסקת אש אמר: "יש כרגע מגעים שמתקיימים במצרים, במעורבות של אבו מאזן וגורמים בינלאומיים. אנחנו נותנים לזה הזדמנות, אבל מכינים אפשרויות פעולה נוספות לכל מקרה". הוא הדגיש כי "48 השעות הקרובות הן קריטיות. אנחנו מוכנים לכל תסריט אפשרי, כולל התסריט של כניסה קרקעית. ביומיים הקרובים הכול יכול לקרות – החל מפלישה לעזה ועד לגיבוש הפסקת אש חדשה. הרבה תלוי בצד השני".

משלחת ישראלית יצאה בבוקר לקהיר להשתתף בשיחות הפסקת האש. חברי המשלחת הם ראש השב"כ, יורם כהן, ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון, אלוף (מיל') עמוס גלעד, ועורך הדין יצחק מולכו, מקורבו של ראש הממשלה נתניהו.