הפסקת אש ? במהלך היום העשירי למבצע צוק איתן דיווחה רשת החדשות הבריטית כי הושג הסכם להפסקת אש. זמן קצר לאחר מכן הכחישו בישראל את הדברים. בינתיים הופרה הפסקת האש ההומניטרית: פלסטינים שיגרו רקטות לישראל, צה"ל יורה לשטחים חקלאיים באזור רפיח

היום העשירי למבצע צוק איתן : בכירים בישראל הכחישו את הדיווח של רשת BBC כי החל ממחר ב-6:00 בבוקר תיכנס לתוקפה הפסקת אש בין ישראל לבין חמאס והג'יהאד האיסלאמי.

בינתיים, ב-10:00 נכנסה לתוקף באופן רשמי הפסקת אש הומניטרית בין הצדדים, אולם היא הופרה אחרי שעתיים בירי פלסטיני לעבר המועצה האזורית אשכול. מנגד מדווחים פלסטינים שצה"ל מפר את הרגיעה ויורה לעבר שטחים פתוחים מזרחית לרפיח. ההפוגה אמורה להימשך עד 15:00, לבקשת האו"ם וארגונים בינלאומיים נוספים כדי לאפשר העברת סיוע הומניטרי ומוצרי יסוד לתושבי עזה.

מאז תחילת הפסקת האש השתרכו תורים גדולים לכספומטים ברצועת עזה כדי למשוך כסף לקניית אוכל, שתייה ומוצרים נוספים. דובר פעולות הסיוע של האו"ם בעזה, כריס גאנס, מסר כי אספקת מים, מזון ומוצרי היגיינה היא בראש סדר העדיפויות שלו.

שירותי הרפואה הפלסטיניים בעזה דיווחו במהלך היום על ארבעה פלסטינים הרוגים בתקיפה אווירית וירי ארטילרי של צה"ל בשני מקומות שונים ברצועת עזה, זמן קצר לפני כניסת הפסקת האש הזמנית לתוקף. לטענת הפלסטינים, מאז תחילת המבצע עומד מניין הפלסטינים ההרוגים על 230 ומניין הפצועים על 1,682. רק אתמול נהרגו 25 פלסטינים, בהם ארבעה ילדים ששיחקו כדורגל על חוף הים של עזה.

כזכור לפנות בוקר סוכל ניסיון לבצע מגה פיגוע בקיבוץ סופה, שעה ש-13 מחבלים הגיחו ממנהרה אך זוהו על ידי תצפיתנים. פיר המנהרה הופגז, אך טרם ידוע אם נרשמו הרוגים. עד להפסקת האש ירה חמאס לעבר הדרום, המרכז והשרון, אולם לא גרם לנפגעים או לנזק.

אזעקות נשמעו מאז שעות הבוקר באזורים נרחבים בישראל, ועשרות רקטות שוגרו לשפלה, לבאר שבע ולשרון. לראשונה נשמעה אזעקה בעמק חפר. כיפת ברזל יירטה את חלקן ואחרות נחתו בשטחים פתוחים ליד רעננה ומושב בצרה, כוחות מד"א העניקו טיפול לכמה נפגעי חרדה ולכאלה שנפלו בדרך למרחב המוגן.